Urządzenia Nexus Player to przystawki do telewizora, które na rynku pojawiły się w 2014 roku. Są to pierwsze takie gadżety na świecie, które działały pod kontrolą systemu Android TV. Co ważne, wsparcie dla przystawki zakończyło się dopiero w marcu tego roku. Niestety użytkownicy informują już, że wiele urządzeń na całym świecie tajemniczo przestaje działać. 

Nexus Player nie działa. Czy Google wymusza przesiadkę na nowsze rozwiązania?

Wielu użytkowników z całego świata informuje, że ich urządzenia Nexus Player po prostu przestają działać. Jednych przystawek nie da się włączyć (zatrzymują się one na logo Google), podczas gdy inne wyświetlają komunikat o niemożności załadowania systemu Android ze względu na uszkodzenie danych. Co ważne, identyczną usterkę zgłaszają również właściciele przystawek na forach Google’a oraz XDA-Developers. Użytkownicy Reddita wymyślili już sposób, który pozwala na naprawę niektórych urządzeń, jednak nie dla wszystkich działa on poprawnie.

Zobacz także: Android Pie na Twoim smartfonie? Nie tak szybko…

Warto pamiętać, że w kwietniu tego roku dowiedzieliśmy się o urządzeniu Pixel Player, które ma szansę kiedyś pojawić się na rynku. Czyżby Google postanowiło nakłonić użytkowników do przymusowej przesiadki? Prawdopodobnie nie, ale przyznajcie sami, że sytuacja z psuciem się przystawek Nexus Player jest mocno tajemnicza.

Źródło: XDA-Developers, Reddit, fora Google, AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.