ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Android Pie

Masz smartfon od Motoroli? Na Androida 9 Pie możesz naprawdę długo poczekać

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Wiele firm potwierdziło już, że ich smartfony wkrótce otrzymają Androida 9 Pie, który zadebiutował całkiem niedawno. Aktywne wspieranie wyprodukowanych przez siebie urządzeń jest czymś, czego użytkownicy oczekują od producentów. W tym wszystkim dziwi jedynie postawa Motoroli.

Motorola nie chce powiedzieć kiedy i jakie smartfony otrzymają Androida 9 Pie

Ostatnimi czasy producenci niemal ścigają się, kto pierwszy wyda tytułową aktualizację. Motorola była niegdyś bardzo chwalona za szybkość i jakoś wypuszczanych aktualizacji. Wraz z momentem, kiedy Lenovo zakupiło ową firmę, wszystko poleciało na łeb na szyję – aktualizacje zaczęły być wydawane z ogromnym opóźnieniem i wieloma niedociągnięciami. Niestety, jak widać, po wpadce z Oreo firma nie nauczyła się zupełnie niczego – Motorola nie chce zdradzić kiedy i jakie smartfony otrzymają Androida 9 Pie. Właściciele smartfonów sygnowanych logiem Motoroli powinni zatem uzbroić się w cierpliwość – milczenie rzadko kiedy zwiastuje coś dobrego.

Zobacz także: Czy warto wymienić Galaxy S8 / S8+ na Galaxy Note9? Oto różnice pomiędzy flagowcami

Ba, firma nie rozpoczęła nawet prac nad aktualizacją do swoich flagowych modeli Moto Z3 i Moto Z3 Play. A gdzie tu mowa o mniej istotnych, tańszych urządzeniach? Takie zachowanie Motoroli z pewnością prędzej czy później spotka się z głośną krytyką. Kupując smartfon danej firmy, dajemy jej pewien kredyt zaufania, że ta będzie aktywnie wspierać swój produkt. Jestem ciekaw, co z tego wszystkiego wyniknie.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy