Android 9 Pie właśnie świętuje swój pierwszy tydzień i już zaczyna pojawiać się na pierwszych smartfonach spoza skrzydeł Google. Pomijając oficjalne wydanie dla Essential Phone, również użytkownicy Xiaomi Redmi Note 4 mogą sprawdzić, czym jest ciasteczkowy Robocik. Jednak wiemy, że Android 9 Pie sam w sobie wymaga jeszcze dopracowania. Przede wszystkim w porównaniu do Oreo nie wypada najlepiej, ale być może to kwestie wieku dziecięcego. Mimo wszystko znowu zaczynają się testy na użytkownikach, co mogą potwierdzić właściciele pierwszych Pixeli XL.

Android 9 Pie na Pixelach XL żegna szybkie ładowanie

google pixel xl

Mogłoby się wydawać, że nowe oprogramowanie to zawsze jakieś problemy. Nie da się sprawdzić wszystkich urządzeń. Jednak w tym wypadku mamy do czynienia z czymś zupełnie innym. Po pierwsze jest to smartfon Google, który powinien być bardzo dobrze przetestowany. Szybkie ładowanie to nie jest drobnostka, którą można pominąć. Tymczasem okazuje się, że oficjalne wydanie Android 9 Pie nie pozwala na korzystanie z zalet USB-DP (Power Delivery), które wspierają Pixele. Po drugie… ten problem jest znany od dawna. Google najzwyczajniej w świecie nie zwróciło na niego uwagi, bo ich fora huczały od tego zagadnienia.

Zobacz też: Darmowe plecaki od Plusa!

Zapewne Amerykanie poprawią ten błąd, który występuje wyłącznie na oryginalnych Pixelach XL. Niemniej takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Można wytłumaczyć problem z oficjalnym wydaniem systemu, ale nie w przypadku, gdy występuje on od wersji testowych i jest przedstawiany Google.

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.