ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Smartfon w wersji mini o podzespołach flagowca, czyli pierwsze przecieki o Xperii Honami Mini

Autor: Krzysztof Czerwiec Kategoria: Newsy
xperia-z-header

Najbardziej irytującą rzeczą w kolejnych odsłonach pomniejszonych flagowców są ich nie najlepsze podzespoły, które są dużo mniej wydajne od ich pierwowzorów. Chociaż mnóstwo użytkowników sprzeciwia się takiemu stanowi rzeczy, to producenci od miesięcy w tej kwestii nie starają się nic zmienić. Według dzisiejszych plotek jednak już niedługo możemy być świadkami odwrócenia tej sytuacji.

Dzisiejszego dnia bowiem w Sieci pojawiły się plotki o pomniejszonym bracie ultrawydajnej Xperii Honami, która mogłaby zadebiutować kilka miesięcy po premierze najnowszego flagowca. Jeśliby więc wierzyć plotkom, to Honami Mini ma zupełnie porzuć panujący trend, w którym pomniejszone wersje flagowców trafiają do segmentu urządzeń z średniej półki. Pomniejszona wersja Honami ma bowiem skrywać w szklanej obudowie prawie identyczne podzespoły co większy brat z drobnymi różnicami. Mini ma zadebiutować z mniejszym ekranem 4,3″ o rozdzielczości 720p, który jednak także będzie wykonany w technologi Triluminos oraz mniejszą baterią o pojemności 2400mAh. I w zasadzie to na tym różnice się kończą, bo smartfon ma zostać także wyposażony w najwydajniejszy na świecie procesor Snapdragonem 800 o taktowaniu 2,2 GHz, 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, slotem microSD oraz aparat 20 MPx doposażony o optykę Sony G Lens.

Choć są to jedynie plotki, to napawają nas sporym optymizmem, gdyż właśnie tego typu urządzeń brakuje na światowym rynku. Honami Mini na pewno będzie niewiele tańsze niż podstawowa wersja, ale z pewnego punktu widzenia może okazać się światowym hitem. Premierę Xperii Honami zaplanowano już 4 września na nadchodzących targach IFA w Berlinie, być może także i wtedy zobaczymy mniejszego brata.

źródło: phonearena.com

Sprawdź najnowsze wpisy