ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Akcja aktualizacyjna HTC One X oraz One X+ ruszyła dziś w Europie!

Autor: Krzysztof Czerwiec Kategoria: Newsy
HTC-One-X-Plus-L45b-black

Kilkanaście dni temu donosiliśmy o nadchodzącej aktualizacji dla ubiegłorocznego flagowego HTC One X+, która została jednak udostępniona jedynie mieszkańcom ojczystego dla firmy Tajwanu. Był to nieco niepokojący znak, bowiem tamtejsza akcja aktualizacyjna objęła tylko mocniejszego brata One X oraz bardzo mały obszar. Od dzisiaj jednak użytkownicy z Europy mogą głośno wykrzyczeć „wreszcie!”, bowiem paczka z nową wersją oprogramowania jest już dostępna dla mieszkańców Starego Kontynentu posiadających zwykłego One X, a także i mocniejszą wersję z plusikiem.

Najnowsze oprogramowanie oznaczonym symbolem 4.18.401.2 wnosi dla użytkowników tak upragnionego Androida 4.2.2. System został oczywiście wzbogacony o autorską nakładkę tajwańskiego producenta Sense 5, która wniosła kilka funkcji znanych z przedstawionego w tym roku HTC One. Wśród nich nie mogło więc oczywiście zabraknąć BlinkFeed’a, pozwalającego na śledzenie najpopularniejszych portali informacyjnych oraz społecznościowych. Co ciekawe, w najnowszym flagowcu BlinkFeed był obowiązkowym dodatkiem dla każdego posiadacza, lecz w oprogramowaniu dla HOX’a inżynierzy HTC postanowili zmienić podejście, czyniąc BlinkFeed’a opcjonalnym widgetem. Nie zabrakło także fotograficznych dodatków spod znaku Zoe, czy też odtwarzacza z możliwością wyświetlania tekstu utworu. Ponadto aktualizacja wnosi ulepszoną aplikację aparatu, wyświetlanie stanu baterii w opcjach pasku stanu, a także możliwość szybkiego otwarcia dwunastu podstawowych ustawień telefonu za pomocą dwóch palców.

hox_jelly_bean_sense_5

Nowa wersja oprogramowanie jest już dostępna w formie OTA, a jej rozmiar to około 400 megabajtów. Jeśli jeszcze jednak nie otrzymaliście automatycznego powiadomienia, to zachęcamy do ręcznego sprawdzenia dostępności paczki aktualizacyjnej. Jednocześnie przypominamy także, że w przypadku telefonów zakupionych u operatorów proces udostępniania aktualizacji może się nieco wydłużyć.

Sprawdź najnowsze wpisy