Czy Android 9 Pie jest wydajniejszy od Oreo? Akumulator nie cierpi?

Łukasz Pająk Newsy 2018-08-12

Mogłoby się wydawać, że pytania postawione w tytule są retoryczne. Jeszcze nie tak dawno temu nie wyobrażaliśmy sobie, że nowe oprogramowanie może być wolniejsze lub po prostu gorsze od poprzedniego. Niestety, dzisiaj większość testów przerzucanych jest na użytkowników końcowych. Nie powinno mieć to miejsca, ale rynek tak przyspieszył, że… naprawdę trudno to wyjaśnić. Z jednej strony warto poczekać, a z drugiej takie czekanie może po prostu sprawić, że dana firma zbankrutuje. Jak to jest z Android 9 Pie? Czy faktycznie jest lepszy od Oreo?

Android 9 Pie kontra Oreo – wydajność po stronie…

google pixel 2 xl

…starszego systemu. Portal GSMArena postanowił wziąć na warsztat Pixela 2 XL. Jest to najlepszy, możliwy wybór do tego zestawienia. Niemniej, autorzy wykonali szereg testów na Oreo i Pie. Wyniki możecie ocenić sami:

pie oreo geekbench

Testy wydajnościowe procesora są bardzo zbliżone do siebie, aczkolwiek zawsze wygrywa Oreo. Android 9 Pie zaczyna pokazywać pazur w AnTuTu:

pie oreo antutu

Czy to oznacza, że poprawiła się obsługa grafiki? Cóż… Nie do końca:

pie oreo porownanie wydajnosc

W takim razie może zużycie energii będzie mniejsze na Android 9 Pie? Też nie:

Zobacz też: Oto nasza recenzja Motoroli Moto G6!

Jak można bronić Google? Jedyne, co przychodzi mi na myśl, to kwestie „ułożenia się” oprogramowania. Android ma już od groma funkcji, które wymagają przystosowania do trybu pracy użytkownika. To może wpłynąć na zużycie energii, ale w kwestii samej wydajności rozwiązanie jest zdecydowanie prostsze. Android 9 Pie jest po prostu bardziej naszpikowany nowościami, które pobierają swoje – na tym cierpi moc obliczeniowa, ale z pewnością na flagowych urządzeniach nie będzie to odczuwalne. Co ze słabszymi propozycjami? Tu niestety może pojawić się problem.

 

źródło: GSMArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x