Na świecie rządzi Samsung, ale po piętach zaczyna deptać mu Huawei, które oficjalnie zepchnęło Apple na trzecie miejsce mobilnego rynku. Zazwyczaj skupiamy się na nowościach w skali globalnej, ale też często patrzymy na poszczególne modele przez pryzmat dostępności w Polsce. Nie da się ukryć, że w naszym kraju jest jeszcze bardziej zacięta walka o miano  lidera. Pojedynek o pierwsze miejsce toczy się pomiędzy Samsungiem i Huawei. Jednak w czołówce najpopularniejszych modeli są głównie chińskie propozycje. Na pierwszym miejscu, czyli najpopularniejszym smartfonem w Polsce jest Huawei Mate 10 Lite.

Huawei Mate 10 Lite – najpopularniejszy smartfon w Polsce jest tańszy

Swego czasu Huawei pochwaliło się, że jest liderem rynku smartfonów w Polsce. Wtedy też poznaliśmy najpopularniejsze modele w naszym kraju. Najlepiej sprzedającym się smartfonami w Polsce są Mate 10 Lite, P9 Lite 2017 i P9 Lite Mini (dane za ostatni tydzień marca). Trend ten się utrzymał i Huawei podtrzymuje fakt, że Mate 10 Lite jest najpopularniejszy. Teraz cena tego smartfona spada do 1099 złotych, co już można zauważyć w wielu sklepach. W ramach przypomnienia – w momencie premiery ten model był droższy o 400 złotych.

Zobacz też: Aż 4 lata Facebook potrzebował, aby zrozumieć, że ich przeglądarka jest do niczego.

Skąd taka obniżka? Niewątpliwie zbliża się następca. Seria Mate 20 najprawdopodobniej zostanie zaprezentowana w październiku, więc czas na wyprzedaże jest jak najbardziej dobry. Czy Mate 10 Lite jest ciekawym telefonem? Dowiecie się tego z naszej recenzji.

 

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.