Kindle Fire HD (2013) z Snapdragonem 800?

Mateusz Gadzina Newsy 2013-08-16

bezos-kindle-fire-hd-650x344

Już od blisko miesiąca mówi się, że nowy Kindle Fire będzie napędzany Snapdragonem 800. Amazon póki co nie komentuje tych rewelacji, ale wpis w bazie GFX Bench zdaje się potwierdzać te plotki.

W tym roku na pewno zobaczymy nowe modele Kindle Fire – prawdopodobnie będą to 7 i 8,9 calowe urządzenia. We wspomnianej wcześniej bazie natrafiono na tajemnicze urządzenie Apollo/KFAPWA które jest nowym, nienazwanym oficjalnie tabletem Amazonu. Wpis nie mówi tutaj o wielkości urządzenia, ale patrząc na to że potwierdza on większość wcześniejszych przecieków, także ten dotyczący przekątnej ekranu  wydaje się wiarygodny. A więc prawdopodobnie dostaniemy blisko dziewięciocalowy tablet z ekranem o rozdzielczości 2560 x 1600 i działający pod kontrolą systemu Android 4.2.2 (z nakładką/modyfikacjami Amazonu). Sprawne działanie tego wszystkiego ma zapewnić wspomniany przeze mnie wcześniej Snapdragon 800 z procesorem graficznym Adreno 330 oraz 2 GB RAM.

7 calowe urządzenie – nawiązując do wcześniejszych przecieków, miałoby mieć mniejszą rozdzielczość ekranu („tylko” Full HD) i brak kamery z tyłu. Większy brat miałby mieć główny aparat o rozdzielczości 8 MPx.

Znając politykę cen Amazonu, urządzenia nie będą przesadnie drogie – myślicie, że uda im się zdobyć większą popularność niż osiągnął sprzęt poprzedniej generacji?

źródło: androidauthority.com

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x