Android Pie

Kiedy najlepiej włączać WiFi? Android 9 Pie zrobi to za Was

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Android 9 Pie zdążyliśmy już oficjalnie poznać, a użytkownicy Google Pixeli i Essential Phone poznają poszczególne nowości. Jedna z nich z pewnością nie zaskoczyła posiadaczy tych pierwszych smartfonów, bo została im udostępniona razem z Androidem Oreo. Jednak w ramach Pie trafiła i będzie ona trafiać na wszystkie urządzenia. Niby prosta zmiana, a cieszy – mowa o automatycznym włączaniu WiFi.

To Android 9 Pie zadba, kiedy włączyć WiFi

android 9 pie automatyczne wifi

W ustawieniach WiFi na najnowszym Robociku możecie znaleźć nowy przełącznik – Automatycznie włącz WiFi. Do czego sprowadza się automatyka? Smartfon sam śledzi dostępne wokół na sieci i jeśli nie znajdzie silnego połączenia, które zapamiętaliśmy, to najzwyczajniej w świecie moduł zostanie wyłączony. Tym sposobem częstotliwość weryfikowana zasięgu WiFi okolicznych sieci będzie mniejsza, a to z kolei prowadzi do kilku zalet. Przede wszystkim użytkownik nie jest zalewany powiadomieniami o nowych sieciach w okolicy, a do tego zużycie energii maleje. Być może nie wydłuży to znacząco żywotności akumulatora, ale klocek do klocka i złoży się ciekawa oszczędność.

Zobacz też: Czego najbardziej oczekujemy od Samsunga Galaxy S10?

Ciekawostka na temat tej funkcji? To jedna z nowości Oreo, obok trybu nocnego, którą Google nie wydało dla Nexusów 5X i 6P, co niewątpliwie pokazało kategoryzację urządzeń. Dzisiaj już te smartfony nie są wspierane, więc… automatyczne WiFi trafi na wszystkie urządzenia z Android Pie, nie tylko te od Google.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy