Samsung Gear to rodzina produktów takich jak np. smartwatche czy kamery pozwalające użytkownikowi nagrywać w 360 stopniach. Większość urządzeń współpracuje wyłącznie ze smartfonami Samsunga, jednak inteligentne zegarki połączyć można z dużo większą pulą telefonów. Warto zatem wiedzieć, że jeżeli korzystacie ze smartwatcha z serii Gear, to jak na razie nie powinniście aktualizować swojego smartfona do Androida 9 Pie – uniemożliwi to połączenie urządzenia z akcesorium! 

Posiadasz urządzenie Samsung Gear? Nie aktualizuj smartfona do Androida 9 Pie!

O problemie związanym ze smartwatchami poinformował nas użytkownik Reddita o nicku devidual. Pisze on, że od momentu aktualizacji Pixela do Androida 9 Pie niemożliwe jest nawiązanie połączenia z zegarkiem Samsung Gear S3. Sytuacja ta jest spowodowana brakiem odpowiedniej wersji aplikacji Samsung Gear, która dostosowana jest do najnowszej odsłony systemu Google’a.

Zobacz też: Na Androidzie zagrasz w gry z dyskietek!

Niestety jest to dość spory problem – smartfony koreańskiego giganta upragnioną aktualizację do Androida 9 Pie otrzymają najwcześniej za kilka miesięcy. Czy osoby, które ze smartwatcha Samsunga korzystają na innym urządzeniu, będą musiały tyle czekać? Miejmy nadzieję, że nie, chociaż w ostateczności zawsze skorzystać można z fanowskich modyfikacji, które rozwiązują problem.

Źródło: Reddit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.