Kiedy Twój Samsung dostanie Androida Oreo? Naprawdę uzbrój się w cierpliwość!

Łukasz Pająk Newsy 2018-08-08

Poznaliśmy już Androida 9 Pie. Pierwsze smartfony już mogą z niego korzystać w oficjalnym wydaniu. Co ciekawe, nie tylko tyczy się to Pixeli, bo również użytkownicy Essential Phone mogą się pochwalić najnowszym oprogramowaniem. Tymczasem wciąż wiele osób czeka na Oreo. O ile kluczowe, flagowe modele już zostały zaktualizowane, to wciąż wiele propozycji z niższych półek tkwi na Androidzie Nougat. Tymczasem do Sieci dostał się harmonogram aktualizacji Samsunga do Oreo i naprawdę warto być cierpliwym.

Aktualizacja do Oreo w wykonaniu Samsunga budzi wątpliwości

samsung oreo aktualizacja harmonogram

Lider mobilnego rynku mocno modyfikuje Androida za sprawą swojej nakładki Samsung Experience. Jednak już nie raz debatowaliśmy, czy to usprawiedliwia firmę w taki późnym wydawaniu kolejnych wersji Robocika. Tymczasem Koreańczycy oficjalnie przedstawili, kiedy planują wydać Oreo na kolejne modele. Powyższy zrzut ekranu pochodzi z aplikacji Samsung Members. Pojawienie się 2019 roku w większości przypadków wygląda naprawdę źle. Jedynie Galaxy J7 Neo ma otrzymać nowszy system w grudniu. Jednak jest miła niespodzianka, bo pojawienie się Galaxy J7 (2016) jest zaskakujące. Jeśli ten smartfon faktycznie dostanie Oreo, to będzie wspierany równie „ambitnie”, co flagowa propozycja Samsunga z tego roku, czyli Galaxy S7. Mimo wszystko o tym dowiemy się dopiero w marcu.

Zobacz też: Korzystasz z Reddita? Twoje dane mogły zostać wykradzione!

Niektórzy mogą się zapytać, czemu od razu nie zaktualizować powyższych urządzeń do Androida Pie? Cóż… W tym momencie pojawia się konieczność kolejnych przystosowań, które Samsung już wykonał w ramach aktualizacji poprzednich modeli. Czemu to trwa tak długo? Na to pytanie może odpowiedzieć tylko lider mobilnego rynku.

źródło: SamMobile • Bart

  Mnie ciekawi jaka Samsung bedzie mial wymowke z telefonami wydanymi w technologii Project Treble i czy bedzie szansa zaktualizowac telefon mimo niecheci producenta.

  • stark2991

   Póki co Treble mają chyba wyłącznie S9 i S9+, więc zanim wymówki będą potrzebne to jeszcze czasu trochę minie 🙂

 • JebaczKoz

  Jakie to typowe dla Samsunga.

 • Serpher

  A projekt Treble można wrzucić do kosza….

  • Linkyop

   Co ma piernik do wiatraka?
   Żaden z tych telefonów nie ma Treble, więc argument do wyrzucenia.

   • Qba

    No i to potwierdzenie że Tteble jest ściemą

    • Linkyop

     Sam jesteś ściemą.

     Dopiero Oreo ma preinstalowane Treble, to z jakiej racji ma być na Nougat’cie?

 • haVoc vulTure

  Hahahahaha. Samsung ma nawet lagi w aktualizacjach.

 • Szymon Wilk

  Ja to teraz czekam na Pie na S8

 • stark2991

  Trwa to tak długo, bo to część strategii biznesowej. Nikt chyba nie wątpi, że dałoby się szybciej, ale w końcu klient musi mieć jakiś powód do zmiany starego modelu.

  • patryk.t

   Trochę irytujące jest, że często aktualizacje wydawane są szybciej na low/mid-range niż na flagowce. Przykład? Lipcowe poprawki zabezpieczeń A7 2017 dostał szybciej niż flagowce od S8 w górę nie licząc Note 8. Również często się zdarza, że seria J dostaje szybko aktualizacje. Wolałbym, aby Samsung skupił się na dopracowaniu flagowców i dostarczaniu im szybszych aktualizacji.

  • Qba

   Komisja Europejska powinna się zainteresować tym

  • Piciu

   Tak zgadza się ale tylko zapomnieli o tym ,że są klienci którzy pójdą jeszcze dalej ..nie będzie to tylko powód do zamiany starego modelu ale nawet firmy na inną np sony .. dodamy drugi powód , wypalające się ekrany (seria S8 w górę i note8)…dlatego samsung niech uważa, żeby się nie przeliczył..na ich miejscu wziął bym się ostro do roboty. Sam zastanawiam się nad takim ruchem ale tylko i wyłącznie ze względu na ekran a jestem fanem marki

   • stark2991

    W pewnym sensie już się przeliczyli, bo S9 słabiej się sprzedaje niż przewidywali

   • Wojciech Pachała

    ekrany wypalaja sie na potego od 2017 roku tyczy się tez s7/s7edge od wrzesnia 2 s7 juz wypalone jedna po 5 miesiacach teraz mam 2 miesieczna oszczedzam jak sie da niestety juz belka ma oznaki wypaleniax