ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
dyskietki android ms-dos dosbox

Tego jeszcze nie widzieliście – graj na Androidzie prosto z… dyskietki

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Lata mijają, a nowe technologie wypierają stare. Obecnie większość danych trzymamy na pamięciach flash lub talerzowych, ale wszelkie chmury coraz mocniej oddziałują na nasz tryb życia. Czy ktoś jeszcze korzysta z płyt do transferu informacji? Ja szczerze mówiąc miałem ogromny problem z nagraniem pracy inżynierskiej na CD – niekoniecznie z powodu braku umiejętności, a najzwyczajniej w świecie ze względu na brak narzędzi. Żaden z laptopów, które mam w domu, nie posiada stosownego napędu. Jednak, co powiecie na to, żeby zagrać w klasyczne gry lat 90-tych lub starsze na smartfonie z Androidem z… dyskietki?

Gry z DOSa na Androidzie prosto z dyskietki

Tak, to sztuka dla sztuki i pokazanie tylko istnienia takiej możliwości. Jednak jest to niecodzienne zestawienie. Klasyczny napęd na 3,5-calowe dyskietki i klawiatura z najlepszych lat IBM podłączone do Samsunga Galaxy Note8. To niedorzeczne, niepotrzebne, ale… fani gier „w pełni legalnie” mogą się ucieszyć. Pomijam kwestie kopii, bo nie to jest najważniejsze. Zapewne wszyscy najzwyczajniej w świecie pobraliby na pamięć urządzenia pliki i uruchomiliby Magic DosBoxa oraz podłączyli klawiaturę poprzez Bluetooth. Jednak retro to retro, które staje się coraz popularniejsze. Świadczy o tym chociażby popularność odświeżonych, klasycznych konsol Nintendo (NES Classic Mini, SNES Classic Mini) czy też zapotrzebowanie na kineskopowe telewizory.

Zobacz też: Czy mamy kryzys na rynku smartfonów?

Powtarzam, sztuka dla sztuki. Czy niesie za sobą jakiekolwiek możliwości? Być może niektórzy z Was nie zdawali sobie sprawy, że smartfony poprzez OTG mogą obsługiwać wiele urządzeń jednocześnie. W tym wypadku nietypowe, z koniecznością zastosowania przejściówek. Czy ktoś pójdzie o krok dalej i podłączy kasety z Commodore 64? Zapewne już ktoś to zrobił, ale jeszcze nie pochwalił się w Sieci.

Sprawdź najnowsze wpisy