Fortnite to hit. Nieistotne, czy podoba Wam się ta gra, czy nie to jedno trzeba przyznać – wyniki wewnętrznej sprzedaży są porażające i Epic Games ma się z czego cieszyć. Jedna z najpopularniejszych gier battle royale zadomowiła się już nawet na smartfonach z iOS. Co z Androidem? Wciąż czekamy na oficjalną premierę, aczkolwiek już wiemy, że Fortnite nie trafi do sklepu Play. Nie jest to dobra decyzja, ale okazuje się, że współpraca z Samsungiem nie ograniczy się tylko do ekskluzywności na kilku urządzeniach. Koreańczycy postanowili pójść o krok dalej i… zaoferować lepsze warunki finansowe twórcom?

Fortnite dla Galaxy Note9 i Galaxy Tab S4

Od kilku dni, jak nie tygodni mówi się, że to właśnie premiera Galaxy Note9 będzie dniem, kiedy Fortnite oficjalnie trafi na Androida. Do tego należy dodać, że ekskluzywnie. Miesiąc – lub więcej, zależnie od źródła – tytuł ten będzie można zainstalować właśnie tylko na nowym smarfonie z S Pen. Teraz dochodzą informacje, jakoby niedawno zaprezentowany Galaxy Tab S4 też miał zostać w podobny sposób wyróżniony. Nie wiemy, czy pojawi się też dodatek w postaci 15000 V-Bucks (lokalna waluta w grze) w ramach przedsprzedaży Galaxy Note9, aczkolwiek nie liczyłbym na to.

Fortnite w Samsung Apps na wyłączność?

Jak możecie zauważyć na powyższym filmie, sama aplikacja Fortnite już krąży po Sieci. Siłą rzeczy nie można grać ze względu na zablokowane serwery, ale udało się przeanalizować sam kod. Pojawiają się wzmianki o zakupach wewnątrz aplikacji, które mają być sprzęgnięte z Samsung Apps. Koreańczycy, podobnie jak Google, też pobierają swoje opłaty od partnerów. Dlaczego Epic Games zdecydowało się na taki ruch? Otóż Koreańczycy pobierają mniejsze prowizje – 20% w stosunku do 30% w sklepie Play.

Zobacz też: Huawei wyprzedziło Apple!

To oczywiście nie oznacza, że tylko na Samsungach będzie można robić zakupy lub w ogóle grać w Fortnite. To tylko udowadnia, że współpraca z liderem mobilnego rynku nie dotyczy tylko początkowej ekskluzywności tytułu. Czy taki ruch zwiększy sprzedaż smartfonów Samsunga, szczególnie Galaxy Note9? Poniekąd na pewno.

źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.