Samsung Galax Tab

Samsung Galaxy Tab sprzedaję się zaskakująco dobrze i tym samym uciera nosa Apple, które jako pierwsze (pomijając inne, mniej znane firmy) wprowadziło na rynek tego typu urządzenie. Nie tak dawno, szef firmy z Cupertino, próbował wmówić nam wszystkim, że 7-calowy tablet nie spełni naszych oczekiwań, jednak, jak widać, konsumenci myślą zupełnie inaczej i często wybierają gadżet Samsunga. Koreańska firma poinformowała dziś o tym, że sprzedała milion tabletów Galaxy Tab. Wynik ten osiągnięty został w dwa miesiące od dnia uruchomienia sprzedaży. W pierwszym miesiącu na rynek trafiło 600 000 egzemplarzy, z czego większość zakupów dokonano na obszarze Europy i Stanów Zjednoczonych Ameryki. Ojczysta dla Samsunga Korea Południowa uzyskała skromny wynik 10%.

Obecnie Samsung przewiduje, że do końca roku sprzeda jeszcze półtora miliona tabletów, a więc o jedną trzecią więcej niż wstępnie planowano. Co więcej, informacje o planach wprowadzenia na rynek 10-calowej wersji Galaxy Taba zostały potwierdzone. Urządzenie to w sklepach powinno pojawić się w pierwszej połowie przyszłego roku. Specyfikacja tabletu nie jest jeszcze znana.

W kategorii sprzedaży tabletów, Samsung Galaxy Tab uplasował się na drugim miejscu, zaraz za iPad-em. By oddać całość prawdy, firmie spod loga jabłka sprzedanie miliona iPadów zajęło zaledwie miesiąc.

Pełna lista akcesoriów do Samsung Galaxy Tab
 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

sqer