Wiemy, że Google otwiera się na wycięcia w wyświetlaczach. Zarówno jako producent urządzeń mobilnych (Pixel 3) oraz jako twórca Androida. W przypadku tego ostatniego wiemy jak oprogramowanie będzie traktowało notcha. Tymczasem możemy rozwinąć ten temat, bo Amerykanie ustosunkowują również, ile wycięć może być maksymalnie obsługiwane. Już fakt, że Google je wspiera niewiele osób zadowala, ale górna granica też została ustalona.

Liczba wycięć w wyświetlaczu ograniczona w Androidzie P

ZTE notch

Dwa wycięcia są w porządku, ale maksymalnie jedno na stronę. Pamiętacie projekt ZTE z dwoma notchami? Był on swego rodzaju tanim wyjściem na problem stosowania wyświetlacza bez ramek i czytnika linii papilarnych z przodu. Dodajmy do zestawienia widocznego powyżej ZTE Iceberg, który był symetryczny, a wycięte miejsce w ekranie były na głośniki. Więcej szczegółów od Google? Jeden notch na stronę i musi to być góra lub dół. Nie zobaczymy trzech, czterech wycięć lub dwóch po bokach – na to Amerykanie się nie godzą. Przynajmniej pod względem wsparcia ze strony Androida.

Zobacz też: Apple Pay przejdzie rewolucję?

Domyślnie Android P będzie dążył do tego, żeby wycięcie wchodziło na różne aplikacje, było ich częścią. Obecnie większość producentów traktuje go jako dodatek. Jeśli włączamy pełnoekranowy program, to „rogi” stają się czarne lub szare w przypadku paneli LCD.

 

źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.