Seria Galaxy Note na nowo zdobywa reputację. Ostatniemu reprezentantowi tej rodziny Samsunga udało się odbudować zaufanie, chociaż wciąż Koreańczycy unikają wzmianek o Galaxy Note7. Stanie się to też najprawdopodobniej podczas prezentacji Galaxy Note9, którego oficjalnie poznamy za 5 dni. Niemniej dla wielu osób wciąż najlepszym smartfonem w historii z tej serii jest Galaxy Note 4, który teraz może pochwalić się nową aktualizacją. W ramach przypomnienia – ten telefon poznaliśmy w październiku 2014 roku i na dobrą sprawę jego bezpośrednim następcą był właśnie Galaxy Note8 – Galaxy Note5 nie dotarł do Polski.

Samsung Galaxy Note 4 dostaje aktualizację – zyska akumulator

samsung galaxy note 4 aktualizacja

Nowa wersja systemu pojawiła się w Holandii i waży 224 MB. Lista zmian sprowadza się do poprawy bezpieczeństwa (paczka wciąż datowana na luty 2018 roku), ale przede wszystkim omawiana jest poprawa zarządzania energią, wydajnością i stabilnością. Szczegółów nie znamy, choć pierwsze wrażenia są pozytywne. W przypadku zabezpieczeń, Samsung sam zaimplementował rozwiązania krytycznych problemów, które wszyscy otrzymali wraz z lipcowymi poprawkami.

Zobacz też: Poznaj Moto Z3 Play z naszej recenzji!

Aktualizacja jest już dostępna w Europie, choć wciąż nie wszyscy mogą ją otrzymać. Tradycyjnie duże znaczenie ma pochodzenie urządzenia – ciężko ocenić, czy operatorzy jeszcze zdecydują się na wydanie tych poprawek. Jednak nawet urządzenia bez „dodatków” mogą dłużej poczekać – priorytet siłą rzeczy może być niższy.

 

źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.