Czy to OnePlus 6T w przebraniu? Potencjalne nowości

Łukasz Pająk Newsy 2018-08-02

Nie od dziś wiadomo, że OnePlus został stworzony w jednym celu – pokazać konkurencji, że można produkować topowe urządzenia, ale w przystępnej cenie. Też nikogo nie powinien zaskoczyć fakt, że jest to marka należąca do Oppo, więc w poszczególnych modelach i technologiach widać wiele podobieństw. W końcu Dash Charge (niedługo Warp Charge) to odpowiednik VOOC. Nie inaczej jest ze smartfonami. OnePlus One wiele dziedziczył z Oppo Find 7, OnePlus X był kopią Oppo Mirror 5, OnePlus 5/5T są ściśle związane z Oppo R11 i R11S Plus, a w przypadku OnePlus 6 można doszukiwać się podobieństw z Oppo R15. Co z OnePlus 6T? Tak, tak, spójrzmy w portfolio Oppo.

OnePlus 6T nie wyprzedzi konkurencji, ale nadrobi zaległości

oppo r17 oneplus 6t

Model, który widzicie powyżej to Oppo R17, który lada moment powinien zostać przedstawiony. Pojawił się on już na łamach naszego portalu, kiedy to omawiałem ewolucję notcha. Wtedy nie wiedzieliśmy, jak wygląda tył tego urządzenia. Teraz wiemy i niewątpliwie jest to kopia OnePlus 6. Nie trzeba dalej łączyć kropek, żeby nie domyślić się, że Chińczycy będą chcieli zaciągnąć do siebie przód Oppo R17 w ramach OnePlus 6T. To z kolei pozwoli na zastosowanie czytnika linii papilarnych w ekranie, który jest potencjalnie wskazywany na jedną z nowości. Kolejną zmianą, której oczekują fani jest bezprzewodowe ładowanie. Niestety, ale jeszcze nie wiemy, czy ta technologia zawita do Oppo R17, choć jedno nie wyklucza drugiego.

Zobacz też: Czy tani projektor w ogóle się do czegoś nadaje?

Czego jeszcze spodziewać się po OnePlus 6T? Tak naprawdę próżno oczekiwać większych, tak istotnych zmian. Być może firma po raz kolejny zmieni obiektywy lub same matryce aparatów, ale specyfikacja nie powinna ulec drastycznym zmianom.

źródło: Phone Arena • Alik

  Po 5t Carl Pei oficjalnie powiedział, że to ostatni „t”, wiec chyba go jednak nie będzie.

  • MarcelloX

   Wcześniej mówił też, że nie będzie właśnie OP5T. W tej firmie nic nie jest w 100% pewne.

   • Alik

    To jestem za. Czekam na wymianę OP3T, ale notch mnie nie interesuje. Mam nadzieję na coś w stylu VIVO Nex lub Oppo Find X. Potrzebuję telefon bez ramek i z czytnikiem w ekranie.

    pt., 3 sie 2018, 10:30 użytkownik Disqus napisał:

  • stark2991

   Nic takiego nie powiedział (a jeśli tak to poproszę źródło), dał tylko do zrozumienia że model z „T” może nie powstać jeśli nie będzie wystarczająco dużo nowości żeby taki model wykonać.
   A ja Ci powiem dlaczego taki model powstanie. Po pierwsze, 3T i 5T to nie są jakieś bardzo dopakowane wersje podstawek, ulepszali procka, aparaty, dodawali nowe warianty no i w 5T jest nowy ekran. Wystarczy że w 6T będzie czytnik w ekranie i jeszcze jedna nowość i się będzie zgadzać.
   Po drugie – taki model biznesowy świetnie im się sprawdza. Zamiast sprzedawać jeden model na rok i patrzeć jak powoli z upływem roku sprzedaż spada, oni wydają drugi model, ktory bije rekordy sprzedaży poprzednika i generuje znacznie większy zysk.

   • Alik

    Ja jestem za tym, żeby powstał 6t bez ramek i z czytnikiem w ekranie. A, to że nie będzie więcej „t” przeczytałem swego czasu na oneplus.com w dziale community.

    pt., 3 sie 2018, 15:38 użytkownik Disqus napisał:

 • Bartosz G.

  Super wyglada. To wciecie jest lepsze od tego wysuwanego aparatu jak w vivo.

  • ZoomZoomik

   Chyba Cie pojebaoo!!

  • Kam1leee

   mam taką samą opinię jak dla mnie lepiej żeby było takie wcięcie na oczko niż jakieś zawodne ruchome elementy

 • CezaR

  Najważniejsze to pozbyć sie wcięcia całkowicie i umieścić szybki czujnik odcisków!! ale to raczej jeszcze nie w OP6T.
  Taki Vivo NEX wyprzedza wszystkich w 2018! To Taki Apple naszych nowych czasów! :))))))

  • Hunop

   oppo find x wyprzedził wszystkich nie VIVO

   • CezaR

    to juz pokłosie po Vivo Apex (NEX)