Lenovo na rynku smartfonów radzi sobie ostatnimi czasy całkiem nieźle . Mimo oszustwa roku, jakim były niewątpliwie zapowiedzi Lenovo Z5, owy smartfon i tak sprzedał się na pniu. Kolejny sprzęt Lenovo skierowany będzie głównie dla mniej zamożnych entuzjastów zdjęć typu selfie.

Smartfon Lenovo z dwoma aparatami do selfie

Tak, Lenovo zamierza wypuścić budżetowego smartfona z dwoma aparatami do selfie. Urządzenie nosi tajemnicze oznaczenie L38031 i jego główną zaletą będzie właśnie podwójna kamerka – z tyłu i z przodu. Niestety na chwile obecną wiemy tylko, że niektóre z tych aparatów będą miały rozdzielczość 13 oraz 2 – 5 Mpix. Prócz tego, smartfon będzie miał ekran HD o przekątnej 5,7 cala (18:9), czterordzeniowy procesor i 2, 3 lub 4 GB pamięci RAM. Reszta póki co pozostaje tajemnicą.

Zobacz także: Oppo i jego smartfon z „notchem innym niż wszystkie”

Biorąc pod uwagę segment (budżetowy), w który celuje Lenovo, owe aparaty zapewne nie będą najlepszej jakości, a podwójna kamerka jest tylko chwytem marketingowym (na tzw. „cyferki” ). Jeśli jednak firma nie przesadzi z ceną i dotrzyma obietnic, to ich nowy smartfon może się okazać całkiem dobrą budżetową propozycją. Miejmy jednak nadzieję, że tym razem wszystko będzie rzeczywiście tak, jak jest to zapowiadane – nikt nie chciałby powtórki z niesławnego Lenovo Z5, który przecież miał być prawdziwym bezramkowcem, a wyszło, jak wyszło.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.