Apple wprowadza różne funkcje w swoim tempie – raczej nie stara się gonić konkurencji, bo to zwykle ona goni ich. Nie inaczej było z pewną funkcją, która w świecie Androida znana jest już od lat. O czym mowa? A oczywiście o możliwości korzystania z dwóch kart SIM na jednym telefonie.

iPhone z obsługą Dual-SIM

O pojawieniu się funkcji Dual-SIM w tegorocznych iPhone’ach poinformował nas… fragment kodu bety iOS 12, w którym znaleziono kilka wzmianek o obsłudze dwóch kart SIM. Póki co nie wiemy, w którym z nadchodzących iPhone’ów będzie można włożyć dwie karty, aczkolwiek zważając na politykę Apple, jest duża szansa, że tylko w tym najdroższym. Obsługa Dual-SIM w Androidzie znana jest już od lat – właściciele smartfonów z Zielonym Robocikiem często wykorzystywali ten fakt do żartów w stronę posiadaczy sprzętów z logiem nadgryzionego jabłka, jednak już wkrótce przestanie to mieć sens.

Zobacz także: Seria Galaxy A bardzo się zmieni – będzie lepsza!

Znaleziony kod nie jest oczywiście stuprocentowym potwierdzeniem co do tego, że obsługa dwóch kart SIM znajdzie się w tegorocznych iPhone’ach, jednak szczerze wątpię, że te linijki znalazły się tam omyłkowo. Możemy być więc niemal prawie pewni, że w nadchodzących smartfonach (lub smartfonie) od Apple znajdziemy miejsce do włożenia dwóch kart SIM. Jak dla mnie to świetna wiadomość – byleby nie odbiła się na cenie końcowej urządzenia.

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.