nexus-7-tablet-jul-2013Huczna konferencja Google’a związana z premierą Androida 4.3 sprzed kilku tygodni była świetną okazją do zaprezentowania nowych urządzeń. Dokładnie tak się też stało, a gigant z Mountain View przywiózł ze sobą odświeżoną wersję Nexus’a 7, która miała stać się jego godnym następcą. Niestety, kilkanaście dni z nowym tabletem nie daje właścicielom Nexusa drugiej generacji jedynie pozytywnych wrażeń.

Na oficjalnym forum dyskusyjnym Google’a, a także i na xda-developers zostało opublikowanych kilkanaście wpisów, w których użytkownicy nowego Nexusa skarżą się na problemy z poprawnym funkcjonowaniem GPS’u. Co ciekawe, objawy tej usterki wyglądają na dosyć nietypowe, bowiem urządzenie odnajduje sygnał z satelit, poprawnie ustala lokalizacje, jednak po kilkunastu minutach działania namierzanie zostaje zatrzymane, a tablet zaczyna szukać sygnału, jak twierdzą właściciele, bez końca. W swoich wypowiedziach użytkownicy N7 zaznaczają, że w niektórych przypadkach pomaga restart urządzenia, zaś w innych nie. Chociaż brakuje jeszcze oficjalnego oświadczenia, to według niektórych raportów koncern zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji i już pracuje nad rozwiązaniem tej usterki.

Wydaje nam się więc, że w przeciągu tygodnia, a być może dwóch, wszyscy posiadacze Nexusa 7 drugiej generacji powinni spodziewać się aktualizacji oprogramowania rozwiązującej, która naprawi zaistniały problem.

źródło: phonearena.com

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Czerwiec