oppo f9 pro notch

Oppo po raz kolejny udowodni, że notch można łagodnie potraktować

Newsy

Oppo to firma, która jest w ścisłej czołówce na mobilnym rynku. Jednak nie ma zamiaru stać w miejscu i co chwilę udowadnia, że można stworzyć coś na swój sposób oryginalnego. Sztandarowym przykładem jest model Find X z wysuwaną górną krawędzią ze wszelkimi czujnikami i aparatami. To pozwoliło na pozbycie się wycięcia w wyświetlaczu, które nie do końca jest lubiane. Notch, bo tak się określa ten zabieg, wciąż występuje w niektórych modelach Chińczyków, ale w przypadku F9 i R17 firma chce ponownie pokazać coś oryginalnego.

Oppo F9 i R17 – notch pozostanie, ale będzie… trójkątny

Powyżej możecie obejrzeć dwie zapowiedzi Oppo F9 (i F9 Pro). Plakat już wskazuje na kształt wycięcia w wyświetlaczu, a druga grafika… wprost pokazuje cały smartfon. O ile sam smartfony (smartfony?) najprawdopodobniej będzie średniakiem z ciekawymi aparatami, o tyle to notch przykuwa najwięcej uwagi. Zabiera zdecydowanie miej wyświetlacza, co z kolei przekłada się na więcej miejsca na powiadomienia. Doskonale to widać też na przykładzie kolejnej nowości od Oppo, która jest w drodze – R17:

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Wycięcie zdaje się być jeszcze mniejsze. Co wiemy o R17? Póki co niewiele, choć w plotkach mówi się o zastosowaniu nawet 10 GB RAM. Czy to możliwe? Póki co ciężko ocenić, jak to Oppo rozwiąże technologicznie. W przypadku F9 Pro zapewne zauważyliście wzmiankę o VOOC. To szybkie ładowanie, pierwowzór Dash Charge (Warp Charge), czyli 20 W mocy, które pozwala naładować akumulator do połowy w pół godziny.

Zobacz też: Elastyczny wyświetlacz od Samsunga, którego nie zniszczysz!

Trójkąt, jako kształt wycięcia w wyświetlaczu, to niewątpliwie rozwinięcie tego, co w zeszłym roku zaprezentował Essential Phone. Czy to ładne? Niewątpliwie zdaje się być bardziej praktyczne, więc też mniej drażniące.

 

źródło: GSMArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x