NVIDIA wypuści własny tablet?

1 minuta czytania
Komentarze
nvidia-tegra-4-processor-

Prawda jest taka, że popularność nowej Tegry delikatnie mówiąc nie jest rewelacyjna. NVIDIA na pewno nie zamierza zostawić swojego układu na pastwę losu i wygląda na to, że sama stworzy tablet oparty właśnie na Tegrze 4. Informacja potwierdzająca taki krok pojawiła się w bazie danych benchmarka GFXBench.

Urządzenie miałoby się nazywać NVIDIA Tegra Note Premium i jej sercem miałby być czterordzeniowy układ Tegra 4 taktowany zegarem 1,8 GHz. Według informacji zawartych na zrzucie poniżej wszystko działa w tym momencie pod kontrolą Androida 4.2.2.

b08b10b0gw1e7c708rah4j20da0if40h (1)

Ciekawa jest jeszcze informacja dotycząca rozdzielczość ekranu. Wynosi ona 1280 na 736, co raczej na pewno wskazuje na 7 calowy sprzęt. Wydaje się, że jeśli faktycznie NVIDIA chce powalczyć na rynku tabletów to może to być trochę niska rozdzielczość już w momencie premiery. Chyba że firma zdecyduje się powalczyć cenowo – inaczej może być naprawdę ciężko.

Wątpliwości jest sporo – Microsoft „wtopił” w tablety mnóstwo pieniędzy oraz czasu i nie oszukujmy się – nie udało mu się zdobyć popularności wśród użytkowników tabletów. Wiadomo, inny system – ale wśród urządzeń z zielonym robocikiem mamy przecież chociażby Nexusy i wątpliwe wydaje się, by przy podobnej cenie ktoś decydował się zabrać do domu sprzęt NVIDII a nie Google’a. Ale jak to ktoś już powiedział, konkurencji nigdy za wiele.

źródło: gsminsider.com

Motyw