Desire-500-head

W Sieci roi się od informacji na temat powiększonej wersji HTC One, którego premiera według zapewnień wszystkich „zaufanych” źródeł ma odbyć się już niebawem. W międzyczasie tajwański koncern zaprezentował światu jednak model będący odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów szukających smartfona ze średniej półki cenowej.

HTC Desire 500 jest propozycją, która już jakiś czas temu została pokazana na rodzimym dla HTC rynku. Teraz trafia ona także i do Europy. Nowy Desire będzie typowym średniakiem jeśli chodzi o specyfikację. Producent postanowił wyposażyć go w 4,3-calowy ekran o rozdzielczości WVGA (800×480 pikseli), czterordzeniowy procesor Snapdragon 200 o taktowaniu 1,2 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Ponadto pod obudową urządzenia zostało ukryte 4 GB pamięci wewnętrznej, slot microSD, aparat 8MPx, kamerka przednia 1,3 MPx oraz akumulator 1800 mAh, mający zapewnić 12 godzin rozmów i 430 godzin w trybie czuwania. Smartfon będzie pracował pod kontrolą systemu Android 4.2, oczywiście wzbogaconego autorską nakładką Sense 5.

Desire-500-2

Desire 500 trafi na europejskie rynki także w wariancie z obsługą dualSIM oraz jeszcze innym z NFC. Sklepowa premiera urządzenia przewidziana jest na wrzesień bieżącego roku, zaś jego cena ma oscylować w granicach 300 Euro. Czy Waszym zdaniem za te cenę ma on szanse zadomowić się w kieszeniach nowych użytkowników?

źródło: unwiredview.com

 

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Czerwiec