ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Moto X Active Display już dostępne dla wszystkich urządzeń z Androidem 4.3

Autor: Krzysztof Czerwiec Kategoria: Aplikacje
motorola_moto_x_1

Premiera każdego nowego urządzenia to okazja dla popisu dla niezależnych deweloperów, którym będzie zależeć, aby dostarczyć ekskluzywne funkcje dla większej liczby urządzeń. Nie inaczej stało się w przypadku najnowszej premiery Motoroli, o co zadbał jeden z developerów z XDA-Developers.

Człowiek znany pod pseudonimem niko001 w przeciągu ostatnich dni udostępnił w Sklepie Play aplikację „ActiveNotifications”, która na Androidzie 4.3 symuluje funkcję aktywnych powiadomień zaprezentowanych wraz z Moto X. W prostych słowach aplikacja wyświetli nam dość klarowne powiadomienie o nowym zdarzeniu na ekranie blokady. Aplikacja wydaje się być jednak głównie skierowana do smartfonów z ekranami AMOLED (co nie oznacza, że nie będzie działać z innymi), które potrafią podświetlić tylko wybrane fragmenty ekranu. Co ważne, aplikacja tak jak i jej odpowiednik w najnowszym Moto X, nie podświetli ekranu z nowym zdarzeniem jeśli czujnik zbliżeniowy wykryje, że smartfon znajduje się w kieszeni.

Screenshot_2013-08-07-22-44-18

Wydaje się więc, że aplikacja sprawdzi się głównie na Galaxy Nexusie, bądź na innych urządzeniach z AMOLEDami z wgranym Custom ROM’em opartym a najnowszą wersję Androida. Active Notifications dostępne jest w Sklepie Play za darmo.

activenotifiations
 
 
źródło: talkandroid.com
 

Sprawdź najnowsze wpisy