Menadzer urzedzenKilka dni temu informowaliśmy Was o planach koncernu z Mountain View dotyczących wdrożenia nowego oficjalnego narzędzia, pozwalającego na lokalizację urządzeń z Androidem. Od dzisiejszego wieczoru usługa dostępna jest już dla wszystkich posiadaczy smartfonów i tabletów z Androidem na pokładzie!

Menadzer urzedzen 2

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Po otworzeniu menedżera urządzeń w przeglądarce otrzymujemy jedynie możliwość „zadzwonienia” na urządzenia. Wybranie tej opcji powoduje uruchomienie w smartfonie, bądź tablecie dzwonka na najwyższym poziomie głośności, co może być przydatne w przypadku zawieruszenia się telefonu.

Screenshot_2013-08-07-21-09-19

Aby uzyskać dostęp do zaawansowanych opcji jak lokalizacja oraz zdalne wymazywanie danych z telefonu musimy zezwolić aplikacji na administrowanie urządzeniem. Google pozwala na wykonanie tej czynności w bardzo prosty sposób. Wystarczy jedno kliknięcie na stronie menadżera, a odpowiednie powiadomienie o potrzebie aktywacji pojawi się w przeciągu paru sekund na naszym urządzeniu. Po uwierzytelnieniu usługa będzie w stanie nam podać ostatnią zbliżoną pozycję telefonu, gdzie dla mojego Nexusa dokładność wyniosła 24 metry.

Screenshot_2013-08-07-21-02-32

Wprowadzenie tej usługi wydaje mi się być świetnym ruchem ze strony Google’a, bowiem pozwoli obejść się wielu użytkownikom bez udziału żadnego oprogramowania firm trzecich. Lokalizator ten przyda się nie tylko w przypadku kradzieży telefonu, ale również wtedy gdy Wasze urządzenie zaginie gdzieś w domowym zaciszu. Aby skorzystać z menedżera urządzeń Android wystarczy odwiedzić poniższą stronę i aktywować dostęp dla swojego urządzenia – https://www.google.com/android/devicemanager.

 
Krzysztof Czerwiec