motorolaolympus

Na początek 2011 roku szykuje się prawdziwy wysyp Androidów z dwurdzeniowymi procesorami. Oprócz LG Star, Nexusa S i prawdopodobnie nowego Galaxy, odkrywamy coraz to nowe informacje o Motoroli Olympus (z procesorem Tegra 2, jak LG).
Tym razem komuś udało się dostać telefon „na targu”, czego nie komentujemy, ale przynajmniej zdjęcia zrobione są w dobrej jakości. Porównując wielkości możemy wywnioskować, że wyświetlacz jest większy niż 3.7″, może to być 4″ lub 4.3″, jak już pisaliśmy. Dodatkowo po lewej stronie telefonu znajduje się port HDMI, tak jak w HTC Evo, czy u bezpośredniego konkurenta nowej Motoroli, czyli „Gwiazdy” od LG. 
Co więcej, jak widac na powyższym zdjęciu, system na telefonie ma nakładkę MotoBlur, która nie zbiera najlepszych ocen (mimo miejscami dodanej funkcjonalności ma wiele błędów i sprawia problemy w użytkowaniu). Nie wiadomo kiedy i czy nowe dziecko amerykańskiego koncernu będzie w Europie, miejmy jednak nadzieję, że tak jak Milestone pozbędzie się do tego czasu MotoBlur’u.
Wygląda na to, że smartfony z dwurdzeniowymi procesorami będą rządzić rynkiem w 2011 roku, co dobrze wróży tworzeniu aplikacji wykorzystujących ich możliwości, jak i nabywcom, jako, że nowe telefony mają być szybsze i zużywać mniej energii.

motorolaolympus2 

Źródło: Gizmodo.com (dzięki dla Kamila92 za info) 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Maciej Rebajn