huawei skłądany smartfon

Samsung jako pierwszy zaprezentuje składanego smartfona? Raczej nie

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

W wyścigu o pierwszy składany smartfon startują na chwilę obecną dwie firmy (z tego co nam wiadomo): Samsung i Huawei. Jak się okazuje, to właśnie Huawei może prześcignąć południowokoreańskiego giganta i jako pierwszy zaprezentować rewolucyjne urządzenie.

Huawei robi co może, by prześcignąć Samsunga

Wyścig już dawno się rozpoczął. Według analityków rynku i źródeł branżowych, Huawei wkłada wiele wysiłku, by nieznacznie wyprzedzić Samsunga i tym samym zapisać się na kartach historii jako twórca pierwszego prawdziwego składanego smartfona. Z tego co wiemy, to Samsung planuje wypuścić giętkie urządzenie na początku 2019 roku, prawdopodobnie nawet przed targami MWC, więc jeśli Huawei rzeczywiście chce powalczyć, to musiałby pokazać światu swój sprzęt jakoś pod koniec bieżącego roku.

Nie ma jednak co się zbytnio ekscytować – tak jak w przypadku Galaxy X (czy jakkolwiek inaczej będzie się nazywał składany smartfon Samsunga), nakład zapewne będzie bardzo ograniczony, a cena wysoka. Chodzą pogłoski, że Samsung wyceni swój sprzęt na około 1500 dolarów, więc Huawei zapewne nie będzie mocno odstawał.

huawei skłądany smartfon
Huawei składany smartfon

Zobacz także: Samsung przygotował niespodziankę dla posiadaczy Galaxy S6

Dla nas, konsumentów, nie ma większego znaczenia kto będzie tym pierwszym. Osobiście obstawiam jednak, że Huawei prześcignie Samsunga – po prostu wydaje mi się, że tej firmie bardziej na tym zależy. A Wy co sądzicie?

Źródło: gsmarena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy