Samsung znowu wyśmiewa się z Apple. Tym razem trafnie

Kacper Kościański Newsy 2018-07-27

Samsung lubi atakować Apple. Niestety nie zawsze jego zaczepki są słuszne, aczkolwiek w swoich nowych reklamach z serii „Ingenious” Samsung trafił w samo sedno. O ile nie wszystkie spoty z tej serii były trafione, tak te wypuszczone wczoraj są naprawdę dobre.

Samsung znowu wyśmiewa Apple

Koreański producent umieścił wczoraj w serwisie YouTube trzy nowe spoty reklamowe: „Multitasking”, „Storage” i „Notch”. W pierwszym Samsung śmieje się, że w przeciwieństwie do ich smartfonów z serii Galaxy, na iPhonie nie można używać dwóch aplikacji na podzielonym ekranie jednocześnie. W drugim spocie zatytułowanym Storage („Pamięć”), klientka celnie wytyka, że w iPhone’ach nie ma slotu na kartę microSD, a taki Galaxy S9 ma. Sprzedawca z kolei sugeruje skorzystanie z chmury, na co zainteresowana odpowiada, że woli mieć wszystko w swoim telefonie. Sprzedawca zrzuca wtedy prawdziwą bombę: sugeruje zignorować iPhone’a X z 64 GB pamięci wbudowane i kupić tego z 256 GB – za jedyne 140 dolarów więcej.

Na sam koniec został notch. Samsung celnie wskazuje, że to znienawidzone przez wielu wcięcie w ekranie zakrywa nieco przestrzeni np. podczas oglądania filmów. Pod koniec wideo w kadrze pojawia się „Jabłkowa rodzina”, wszyscy z fryzurami na kształt notcha. Genialne.

Zobacz także: Samsung przygotował niespodziankę dla posiadaczy Galaxy S6

Mnie powyższe reklamy bardzo się podobają i uważam, że Samsung zrobił dobrą robotę. Zastanawiam się, czy Apple postanowi w końcu odpowiedzieć – wtedy może być ciekawie.

Źródło: YouTube • Piotr Zet

  Zastanawiam sie nad tym czemu jak Samsung wyśmiewa innych to zawsze są o nich artykuły na różnych stornach jak robi to inna firma to brak. Ciekawe czemu…

 • Amamoh

  Samsung wyśmiewa apple albo samsung naśmiewa się z apple.
  W tytule jest miks.

 • kamilek2424

  Zastanawiam się, czy Apple postanowi w końcu odpowiedzieć – wtedy może być ciekawie.

  Postanowi odpowiedzieć pozwami

 • stark2991

  Głupie te reklamy, a jednocześnie ciężko się nie uśmiechnąć, bo jednak celnie punktują 🙂

 • Patryk [SGS9+]

  Patrząc na agresywne komentarze wielbicieli marki Apple oraz wpis na „konkurencyjnej” stronie, nawet poprzednia seria filmów była celna. Tym razem jednak miało to większy sens. Co do wcięcia – Apple wprowadziło głupią i bezsensowną modę, którą głównie chińscy producenci kopiują na szeroka skalę. Uważam, że 4-5 mm ramek na górze i na dole nie przeszkadza w używaniu telefonu. Na szczęście Samsung nie wprowadził tego wynalazku do tegorocznych flagowców.

  • Michał

   Jeszcze wprowadzi 🙂 kwestia czasu.

   • Patryk [SGS9+]

    Wątpię 🙂

 • Pabliell

  Na sam koniec został notch. Samsung celnie wskazuje, że to znienawidzone przez wielu wcięcie w ekranie zakrywa nieco przestrzeni np. podczas oglądania filmów.

  Ciekaw jestem ile przestrzeni filmu 16:9 zostaje ucięte, gdy rozciągniemy go na 18,5:9. Bez rozciągania mamy zmarnowaną powierzchnię, która nie wyświetla nic. Dobrze, że Samsung stosuje AMOLEDy, przynajmniej te czarne pasy nie zużywają energii. Hipokryci…

  • Patryk [SGS9+]

   A jakie proporcje ekranu ma iPhone X? 19,5:9 😉

   • Pabliell

    Dlatego nazwałem ich hipokrytami. Sami stosują rozwiązanie, które jest co najwyżej mierne, jednocześnie wyśmiewając złe rozwiązanie innych.

  • stark2991

   Ehe, tylko że w iPX masz do wyboru to:
   https://uploads.disquscdn.com/images/f532c603d4c0ddc2c706bd67b2eed3035aec929f5087de7dfb2665074a55c630.jpg
   a smartfony z Androidem zazwyczaj mają opcję rozciągnięcia do notcha (czyli do 18:9)
   Plus to co napisał Patryk, plus dyskomfort spowodowany brakiem symetrii i wycięciem w dziwnym miejscu

   • Patryk [SGS9+]

    Przed i po gorzej niż na Androidowym 18,5:9… Ale nie powinno oczekiwać się cudów od iOS.

    • stark2991

     Nie wiem jak tam na iOS, bo na Andku byle lepszy player ze sklepu ma możliwość dowolnej zmiany rozmiaru czy proporcji obrazu, ale casuale korzystają ze stockowych odtwarzaczy więc wtedy to nabiera znaczenia co dany telefon potrafi fabrycznie

   • Pabliell

    Nie ważne, czy to 18,5:9 bez notch’a, czy 19,5:9 z notch’em, obydwa rozwiązania są beznadziejne, gdy ogląda się materiały 16:9, czyli większość. Proporcje kinowe będą się sprawdzać lepiej, ale też przeciętnie.

    • stark2991

     Zależy co się ogląda. Na YT mam wybór oglądać w 16:9 lub rozciągnąć na pełny ekran – zawsze rozciągam bo tak mi lepiej

     • Pabliell

      Jeśli rozciągasz wideo 16:9 do 18:9 tracisz część przy krawędziach, co jest moim zdaniem tak samo głupie jak zasłanianie notch’em.

     • stark2991

      Ale łatwo o tym zapomnieć bo obraz nadal jest prostokątny
      Poza tym zależy co się ogląda, format kinowy jednak lepiej się sprawuje na takim ekranie

     • Pabliell

      I to jest jedyna zaleta formatu 18:9 i szerszych.

     • madtrexx

      Niekoniecznie jedyna. Można nagrywać video na Samsungu w proporcjach ekranu i wtedy nic nie tracisz. A jeśli masz PC 21 albo 32 do 9 to tym lepsze. Klient powinien być świadomy potrzeb i tego jaki sprzęt ma w domu, żeby skorelować np ekran tv lub pc z telefonem. Notch jest totalną porażką w obojętnie jakich ekranach. Ja już wole S9 niż iphone.x