Bateria w smartfonie jest zbyt kiepska? Samsung ma na to sposób

Kacper Kościański Newsy 2018-07-26

Słabe baterie to prawdziwa zmora dzisiejszych smartfonów. Bardzo daleko im do tego, co było kiedyś. Coraz więcej osób przy wyborze smartfona kieruje się m.in. pojemnością baterii. Samsung doskonale zdaje sobie z tego sprawę, i wygląda na to, że postanowił coś w tej kwestii zrobić.

Duża bateria w Galaxy Note9

Samsung opublikował właśnie w sieci reklamę zatytułowaną „Bateria nie daje rady? Wiele może się zmienić w ciągu dnia.” w której jak nie trudno się domyślić, przedstawiony został problem kiepskich baterii w smartfonach. Na samym końcu filmu możemy zauważyć datę „9 sierpnia 2018”, która została już wcześniej potwierdzona jako data premiery wyczekiwanego Galaxy Note9. Wniosek? Nadchodzący Notatnik będzie miał sporą baterię. Może się też okazać, że Samsung wymyślił jakieś zupełnie nowe rozwiązanie, choć jest to raczej mało prawdopodobne.

Zobacz także: Samsung przygotował niespodziankę dla posiadaczy Galaxy S6

Skoro już o sporej baterii mowa, to ta najprawdopodobniej będzie mieścić 4000 mAh – z początku brzmi to imponująco, jednak po dłuższym zastanowieniu, to wcale nie tak dużo, szczególnie, gdy zwróci się uwagę na wymiary Note’a9. Istnieje także cień szansy, że prócz większej baterii, w Note9 Samsung zastosuje pewne działania systemowe, by zredukować nadmierne zużywanie się baterii. Są to jednak tylko moje domysły – wszystkiego dowiemy się już za niedługo, 9 sierpnia. Samsung ostatnimi czasy zaskakuje – niedawno firma pokazała nowość w temacie bezprzewodowego ładowania, a także stworzyła „niezniszczalny” ekran. Mam cichą nadzieję, że w sprawie baterii spółka nie spocznie jedynie na zwiększeniu jej pojemności.

Źródło: YouTube • Jaras

  A ja już myślałem, że będzie wymienna bateria 🔋
  Hehe

 • F4YD

  Samsung i kombinowanie z baterią? Zapowiada się bombowo xD

 • hutnik szkła

  AGM X2 bateria 6000mAh sot niemal 15 godź testy na youtube

 • nieznaju

  Ja w swoim telefonie mam 4000 mAh i jeszcze nie zszedłem poniżej 30% w ciągu dnia

  • Marucins

   Ale twój telefon nie jest brandowany logiem SAMSUNG, więc to nie to samo 🙂

   • nieznaju

    Racja. Co za fail 🙁

  • Xiaomi Redmi 5 plus / Note 5?

   • nieznaju

    Note 5

  • Preza

   Idz z dzieckiem na pokemony to 2 razy w ciągu dnia doładujesz 🙂 Chodzę z młodym i mój Mix z bateryjka 3400 bez powerbanka nie uciągnie. Jego R5+ pomimo 4000 też dnia nie wytrzyma.
   Drugi sprawdzian baterii to praca w terenie non stop z blutaczem i rozmowami. Dobre telefony wytrzymują do 16-17 i wołają o baterię (Note2, Flex 1, Mix 1), telefony z baterią standardową tak koło 13-14 wołają jeść. Osobna kategoria to ajfon co woła jeść około 12 (ajfon poleciał z tego powodu któregos dnia przez okno). A to jest bez nawigacji dodatkowo włączonej.

   • nieznaju

    Możliwe 🙂 nie miałem dotychczas takich potrzebx