samsung Galaxy Note 9

Bateria w smartfonie jest zbyt kiepska? Samsung ma na to sposób

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Słabe baterie to prawdziwa zmora dzisiejszych smartfonów. Bardzo daleko im do tego, co było kiedyś. Coraz więcej osób przy wyborze smartfona kieruje się m.in. pojemnością baterii. Samsung doskonale zdaje sobie z tego sprawę, i wygląda na to, że postanowił coś w tej kwestii zrobić.

Duża bateria w Galaxy Note9

Samsung opublikował właśnie w sieci reklamę zatytułowaną „Bateria nie daje rady? Wiele może się zmienić w ciągu dnia.” w której jak nie trudno się domyślić, przedstawiony został problem kiepskich baterii w smartfonach. Na samym końcu filmu możemy zauważyć datę „9 sierpnia 2018”, która została już wcześniej potwierdzona jako data premiery wyczekiwanego Galaxy Note9. Wniosek? Nadchodzący Notatnik będzie miał sporą baterię. Może się też okazać, że Samsung wymyślił jakieś zupełnie nowe rozwiązanie, choć jest to raczej mało prawdopodobne.

Zobacz także: Samsung przygotował niespodziankę dla posiadaczy Galaxy S6

Skoro już o sporej baterii mowa, to ta najprawdopodobniej będzie mieścić 4000 mAh – z początku brzmi to imponująco, jednak po dłuższym zastanowieniu, to wcale nie tak dużo, szczególnie, gdy zwróci się uwagę na wymiary Note’a9. Istnieje także cień szansy, że prócz większej baterii, w Note9 Samsung zastosuje pewne działania systemowe, by zredukować nadmierne zużywanie się baterii. Są to jednak tylko moje domysły – wszystkiego dowiemy się już za niedługo, 9 sierpnia. Samsung ostatnimi czasy zaskakuje – niedawno firma pokazała nowość w temacie bezprzewodowego ładowania, a także stworzyła „niezniszczalny” ekran. Mam cichą nadzieję, że w sprawie baterii spółka nie spocznie jedynie na zwiększeniu jej pojemności.

Źródło: YouTube

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy