elastyczny wyswietlacz

Samsung stworzył „niezniszczalny” elastyczny ekran OLED

Newsy

Samsung jest znany na całym świecie, w większości ze świetnych produktów. Niemniej jednak na pewno nie można powiedzieć, że to właśnie ta firma przoduje w wymyślaniu innowacji – na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że Koreańczycy właśnie stworzyli coś, co będzie się do tej kategorii zaliczać. Jednak nie do końca…

Samsung stworzył „niezniszczalny” ekran

„Niezniszczalny” umieściłem w cudzysłowie, bo ten rzekomy odporny na wszystko elastyczny ekran OLED jest czymś, co znamy już od dawna – plastikowym panelem. Niezniszczalny on oczywiście nie jest, aczkolwiek na pewno będzie bardziej wytrzymały niż stosowane obecnie w smartfonach szkło. Komponent ten stworzono specjalnie dla smartfonów, a na dodatek otrzymał on certyfikat od UL – Underwriters Laboratories, pracującego dla Administracji Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (OSHA) Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych. Zobaczcie wideo:

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Opisywany ekran OLED został stworzony ze specjalnie utwardzonego plastiku, dzięki czemu całość jest bardzo podobna do szkła. Firma nie wyklucza, że „wynalazek” zostanie zastosowany także w urządzeniach innych niż smartfony. Podczas testowania ekranu, upuszczono go 26 razy z wysokości 1,2 metra. Jak możecie się domyślić, komponent wyszedł z tego bez szwanku – bez rys, wgnieceń ani pęknięć.

Zobacz także: Samsung przygotował niespodziankę dla posiadaczy Galaxy S6

Rewolucja to z pewnością nie jest. Od dawna wiadomo, że plastik jest o wiele bardziej wytrzymały i elastyczny niż szkło, więc firma tylko odrobinę podrasowała znane już rozwiązanie (plastikowe ekrany w smartfonach pojawiły się już bardzo dawno temu). Czyżby właśnie ten ekran trafił do wyczekiwanego „giętkiego” smartfona Samsunga? Tego nie wiemy, lecz jest to bardzo prawdopodobne.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x