Samsung jest znany na całym świecie, w większości ze świetnych produktów. Niemniej jednak na pewno nie można powiedzieć, że to właśnie ta firma przoduje w wymyślaniu innowacji – na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że Koreańczycy właśnie stworzyli coś, co będzie się do tej kategorii zaliczać. Jednak nie do końca…

Samsung stworzył „niezniszczalny” ekran

„Niezniszczalny” umieściłem w cudzysłowie, bo ten rzekomy odporny na wszystko elastyczny ekran OLED jest czymś, co znamy już od dawna – plastikowym panelem. Niezniszczalny on oczywiście nie jest, aczkolwiek na pewno będzie bardziej wytrzymały niż stosowane obecnie w smartfonach szkło. Komponent ten stworzono specjalnie dla smartfonów, a na dodatek otrzymał on certyfikat od UL – Underwriters Laboratories, pracującego dla Administracji Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (OSHA) Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych. Zobaczcie wideo:

Opisywany ekran OLED został stworzony ze specjalnie utwardzonego plastiku, dzięki czemu całość jest bardzo podobna do szkła. Firma nie wyklucza, że „wynalazek” zostanie zastosowany także w urządzeniach innych niż smartfony. Podczas testowania ekranu, upuszczono go 26 razy z wysokości 1,2 metra. Jak możecie się domyślić, komponent wyszedł z tego bez szwanku – bez rys, wgnieceń ani pęknięć.

Zobacz także: Samsung przygotował niespodziankę dla posiadaczy Galaxy S6

Rewolucja to z pewnością nie jest. Od dawna wiadomo, że plastik jest o wiele bardziej wytrzymały i elastyczny niż szkło, więc firma tylko odrobinę podrasowała znane już rozwiązanie (plastikowe ekrany w smartfonach pojawiły się już bardzo dawno temu). Czyżby właśnie ten ekran trafił do wyczekiwanego „giętkiego” smartfona Samsunga? Tego nie wiemy, lecz jest to bardzo prawdopodobne.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.