Samsung stworzył „niezniszczalny” elastyczny ekran OLED

Kacper Kościański Newsy 2018-07-26

Samsung jest znany na całym świecie, w większości ze świetnych produktów. Niemniej jednak na pewno nie można powiedzieć, że to właśnie ta firma przoduje w wymyślaniu innowacji – na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że Koreańczycy właśnie stworzyli coś, co będzie się do tej kategorii zaliczać. Jednak nie do końca…

Samsung stworzył „niezniszczalny” ekran

„Niezniszczalny” umieściłem w cudzysłowie, bo ten rzekomy odporny na wszystko elastyczny ekran OLED jest czymś, co znamy już od dawna – plastikowym panelem. Niezniszczalny on oczywiście nie jest, aczkolwiek na pewno będzie bardziej wytrzymały niż stosowane obecnie w smartfonach szkło. Komponent ten stworzono specjalnie dla smartfonów, a na dodatek otrzymał on certyfikat od UL – Underwriters Laboratories, pracującego dla Administracji Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (OSHA) Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych. Zobaczcie wideo:

Opisywany ekran OLED został stworzony ze specjalnie utwardzonego plastiku, dzięki czemu całość jest bardzo podobna do szkła. Firma nie wyklucza, że „wynalazek” zostanie zastosowany także w urządzeniach innych niż smartfony. Podczas testowania ekranu, upuszczono go 26 razy z wysokości 1,2 metra. Jak możecie się domyślić, komponent wyszedł z tego bez szwanku – bez rys, wgnieceń ani pęknięć.

Zobacz także: Samsung przygotował niespodziankę dla posiadaczy Galaxy S6

Rewolucja to z pewnością nie jest. Od dawna wiadomo, że plastik jest o wiele bardziej wytrzymały i elastyczny niż szkło, więc firma tylko odrobinę podrasowała znane już rozwiązanie (plastikowe ekrany w smartfonach pojawiły się już bardzo dawno temu). Czyżby właśnie ten ekran trafił do wyczekiwanego „giętkiego” smartfona Samsunga? Tego nie wiemy, lecz jest to bardzo prawdopodobne.15 odpowiedzi na “Samsung stworzył „niezniszczalny” elastyczny ekran OLED”

 1. Adrian Markowski napisał(a):

  ale te uderzenia jakosm i tak sztucznie ? wygladaly jakby przy samym uderzeniu zmiejszyla sile , pzatym w takie jx8 byl plastik i bylo najlepsze rozwiazanie a rysy ? kurde co to jestkupic folie czy szklo na ekran ? zajeliby sie bateriami wkoncu

 2. F4YD napisał(a):

  Albo będzie się rysował od patrzenia albo tłukł po upadkach z większej odległości :/

 3. Photon napisał(a):

  Czyli co, wracamy do rys na ekranie?

 4. OnDaReal napisał(a):

  Też mi nowość. Mam to w swoim smartfonie od dawna. Motorola miała to już „wieki” temu. Co więcej jestem właśnie po wymianie ekranu (przepalenia) i jego uszkodzenie w X-Force nie jest podstawą do zaniechania naprawy gwarancyjnej… wręcz może być powodem wymiany, bo Moto wychodziła z założenia ze jeśli udało Ci się uszkodzić ekran to dali ciała.

 5. Asdaf napisał(a):

  „plastikowe ekrany w smartfonach pojawiły się już bardzo dawno temu”
  A motorola ze swoim nietłukącym ekranem to co? prehistoria?

 6. s90 napisał(a):

  No i git 🙂 mam nadzieję, ze coś wreszcie się ruszy w smartfonem bo z roku na rok to samo prezentują.
  A jak temat z grafenem w bateriach?

Dodaj komentarzx