W dzisiejszych czasach każdy z użytkowników Internetu jest w pewnym stopniu narażony na phishing. W sieci znaleźć można wiele stron, które podszywają się pod oryginalne witryny w celu wyłudzenia danych dostępu. Co ciekawe, w 2017 roku w firmie Google nie odnotowano żadnego udanego przypadku phishingu. Przypominam, że w korporacji pracuje około 90 tysięcy osób. Jak to możliwe? Okazuje się, że kluczem do bezpieczeństwa… są klucze bezpieczeństwa.

Jaka jest skuteczność dwuetapowej weryfikacji za pomocą klucza bezpieczeństwa?

Klucze bezpieczeństwa to urządzenia w starciu, z którymi cyberprzestępcy nie mają żadnych szans. Aby zweryfikować swoją tożsamość na danej witrynie, wystarczy po prostu wetknąć ten niewielki gadżet do portu USB – klucz sam sprawdzi, czy użytkownik znajduje się na prawdziwej stronie, a następnie udzieli zgody na logowanie.

Zobacz też: Zobacz NAJBRZYDSZE telefony, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku.

To właśnie jest sekretem 100% bezpieczeństwa pracowników w firmie Google – każda osoba posiadająca dostęp do tajnych danych każde logowanie weryfikować musi za pomocą tego urządzenia. Co ważne, każdy spośród nas również może zadbać o swoje bezpieczeństwo dzięki takim kluczom – na rynku znaleźć można już wiele produktów spełniających tę funkcję, takich jak, chociażby słynny YubiKey. Warto pamiętać również o tym, że gigant z Mountain View już wkrótce rozpocznie sprzedaż swojego własnego klucza zapewniającego bezpieczeństwo. Śledźcie sklep Google’a, by nie ominąć premiery!

Źródło: AndroidPolice