Ochrona przed phishingiem w Google’u jest w 100% skuteczna. Jak oni to robią?

mm Michał Derej Newsy 2018-07-25

W dzisiejszych czasach każdy z użytkowników Internetu jest w pewnym stopniu narażony na phishing. W sieci znaleźć można wiele stron, które podszywają się pod oryginalne witryny w celu wyłudzenia danych dostępu. Co ciekawe, w 2017 roku w firmie Google nie odnotowano żadnego udanego przypadku phishingu. Przypominam, że w korporacji pracuje około 90 tysięcy osób. Jak to możliwe? Okazuje się, że kluczem do bezpieczeństwa… są klucze bezpieczeństwa.

Jaka jest skuteczność dwuetapowej weryfikacji za pomocą klucza bezpieczeństwa?

Klucze bezpieczeństwa to urządzenia w starciu, z którymi cyberprzestępcy nie mają żadnych szans. Aby zweryfikować swoją tożsamość na danej witrynie, wystarczy po prostu wetknąć ten niewielki gadżet do portu USB – klucz sam sprawdzi, czy użytkownik znajduje się na prawdziwej stronie, a następnie udzieli zgody na logowanie.

Zobacz też: Zobacz NAJBRZYDSZE telefony, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku.

To właśnie jest sekretem 100% bezpieczeństwa pracowników w firmie Google – każda osoba posiadająca dostęp do tajnych danych każde logowanie weryfikować musi za pomocą tego urządzenia. Co ważne, każdy spośród nas również może zadbać o swoje bezpieczeństwo dzięki takim kluczom – na rynku znaleźć można już wiele produktów spełniających tę funkcję, takich jak, chociażby słynny YubiKey. Warto pamiętać również o tym, że gigant z Mountain View już wkrótce rozpocznie sprzedaż swojego własnego klucza zapewniającego bezpieczeństwo. Śledźcie sklep Google’a, by nie ominąć premiery!

Źródło: AndroidPolice • Martina Neumayer

  Tja.. gugiel i prywatność oraz bezpieczeństwo.. uhum.. oczywiście.. hahah.. Już się odechciewa tego nawet w jakikolwiek rozsądny sposób komentować.

 • Takaszi

  Hmmm, to będzie można kupić w Sklepie Play w Polsce???

  • haVoc vulTure

   Od kilku lat mozna kupic takie klucze od fido alliance. Sam uzywam od 3 lat.

   • BlahFFF

    Mozna, ale generalnie sa troche za drogie i te sensowe wersje do okolice 50 euro. Do tego przydalo by sie miec wiecej niz 1 wiec koszty niestety rosna. Yubikey w zasadzie alternatywy nie ma.

    • haVoc vulTure

     Pozostaje miec nadzieje ze wersja od google bedzie tansza.

 • haVoc vulTure

  Weryfikacja dwuetapowa? Stosuje od wiekow.

  • Michał Derej

   Tu chodzi o weryfikację dwuetapową za pomocą klucza.

   • haVoc vulTure

    Wiem, ale takie kluczyki to nie zadna nowosc. Mozna je kupic od kilku lat.x