Ochrona przed phishingiem w Google’u jest w 100% skuteczna. Jak oni to robią?

Newsy

W dzisiejszych czasach każdy z użytkowników Internetu jest w pewnym stopniu narażony na phishing. W sieci znaleźć można wiele stron, które podszywają się pod oryginalne witryny w celu wyłudzenia danych dostępu. Co ciekawe, w 2017 roku w firmie Google nie odnotowano żadnego udanego przypadku phishingu. Przypominam, że w korporacji pracuje około 90 tysięcy osób. Jak to możliwe? Okazuje się, że kluczem do bezpieczeństwa… są klucze bezpieczeństwa.

Jaka jest skuteczność dwuetapowej weryfikacji za pomocą klucza bezpieczeństwa?

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Klucze bezpieczeństwa to urządzenia w starciu, z którymi cyberprzestępcy nie mają żadnych szans. Aby zweryfikować swoją tożsamość na danej witrynie, wystarczy po prostu wetknąć ten niewielki gadżet do portu USB – klucz sam sprawdzi, czy użytkownik znajduje się na prawdziwej stronie, a następnie udzieli zgody na logowanie.

Zobacz też: Zobacz NAJBRZYDSZE telefony, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku.

To właśnie jest sekretem 100% bezpieczeństwa pracowników w firmie Google – każda osoba posiadająca dostęp do tajnych danych każde logowanie weryfikować musi za pomocą tego urządzenia. Co ważne, każdy spośród nas również może zadbać o swoje bezpieczeństwo dzięki takim kluczom – na rynku znaleźć można już wiele produktów spełniających tę funkcję, takich jak, chociażby słynny YubiKey. Warto pamiętać również o tym, że gigant z Mountain View już wkrótce rozpocznie sprzedaż swojego własnego klucza zapewniającego bezpieczeństwo. Śledźcie sklep Google’a, by nie ominąć premiery!

Źródło: AndroidPolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x