patetntgooglepatternunlockCzasem niektóre rzeczy wydają się nam oczywiste, a mimo to są rzadko spotykane. Google właśnie otrzymało patent związany z odblokowywaniem telefonu za pomocą wzoru. Co nowego mogli z tym wymyślić? Dorzucili obsługę skrótów.

Do tej pory korzystając z ekranu blokady (domyślnego i w większości aplikacji) i decydując się na wzór rezygnowaliśmy z szybkiego dostępu do programów. Ja sam przy swoim smartfonie mam poziom zabezpieczeń „zero” i często zdarza mi się odpalać aplikacje już z ekranu blokady. Google postanowiło (miejmy nadzieję) wyjść na przeciw takim jak ja i stąd zaprezentowane poniżej rozwiązanie:

google-unlock-to-app-patent

Oczywiście jest to bardzo prosty pomysł, ale ewentualne wprowadzenie go wraz z którąś aktualizacją do smartfonów byłoby ciekawym rozwiązaniem. Podobne pomysły ukazywały się na rynku (stary TouchWiz miał opcje programowania 10 wzorów, których rysowanie na ekranie blokady uruchamiało przypisaną dla niego aplikacje), jednak chętnie zobaczyłbym takie rozwiązanie domyślnie w systemie. Prawdopodobnie nie będzie to działać na zasadzie „1 aplikacja = 1 wzór”, a po prostu pozwoli po zakończeniu łączenia kropek zrobienie dodatkowe kroku który ewentualnie wybierze aplikacje do uruchomienia.

I tak, na pewno jest/była/będzie aplikacja która to umożliwia. Dla mnie jednak wbudowanie części opcji w system to dobry krok ze strony Google i ułatwienie dla użytkownika.

źródło: engadget.com
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Gadzina

Student WSB-NLU w Nowym Sączu. Zafascynowany sportem, esportem i rynkiem mobilnym. Poza tym wielki fan thrillerów i S-F.