„Tydzień bez informacji o PSPhone, to tydzień stracony” – chyba właśnie taką maksymę przyjęli redaktorzy zagranicznych portali o Androidzie, którzy zgodnie prezentują nowe informacje na temat słynnego już PSPhone. Portalowi Phandroid.com udało się dotrzeć do osoby mającej pokaźną wiedzę na temat tego modelu. Z wypowiedzi tego tajemniczego człowieka wynika, że ujawnione do tej pory zdjęcia PSPhone są prawdziwe, a to oznacza, że urządzenie naprawdę istnieje. 

„Wtyka” w Sony sugeruje, że ekran PSPhone dorównuje osławionej Retinie, znanej z iPhone’a 4. Osoba powiązana z japońską firmą podejrzewa, że ekran PSPhone będzie prawdopodobnie efektem kooperacji firmy Sony i marki Sony-Bravia, znanej z wysokiej klasy telewizorów LCD.

Telefonu na pewno nie zobaczymy w tym roku. Wbrew wcześniejszym doniesieniom (tajemnicza ulotka z Francji) najprawdopodobniejszą datą premiery urządzenia są przyszłoroczne targi MWC, które odbędą się już w lutym. Telefon trafi do sprzedaży detalicznej w okresie wakacyjnym.  

Cena smartfonu bez umowy będzie wynosić około 500$ (1525zł.). W tej cenie oprócz samego telefonu dostaniemy również 5 darmowych gier. 

Ciągle nie wiadomo, jaką marką będzie się posługiwać PSPhone. Tajemniczy informator wspomina o problemach z przeportowaniem gier z PSP na PSPhone. Być może właśnie ten czynnik będzie kroplą, która przeleje czarę goryczy. Jeśli dostosowanie gier z PSP do telefonu będzie niemożliwe, to Sony prawdopodobnie wypuści hybrydę konsoli i telefonu pod szyldem XPERIA, a nie Playstation. Wszystko po to, aby uniknąć skojarzeń z Playstation Portable i grami znanymi z tej platformy. 

Gry na Playstation Phone będą kosztować tyle, co zwykłe gry mobilne. To bardzo dobra wiadomość, biorąc pod uwagę cenę gier z Playstation Portable, która często hamowała zapędy wielu mobilnych graczy.

Tajemniczy „Z-system”, który przewijał się we wcześniejszych doniesieniach na temat naszego dzisiejszego bohatera, to (wg informatora) uproszczona nazwa systemu obsługującego gry i sklep z nimi. Sony nie doszedł do porozumienia z Google mającego na celu zdecydowanie, czy gry przeznaczone na mobilną konsolę będą udostępnianie poprzez Android Market lub inny, dedykowany sklep.

Należy pamiętać, że prezentowane informacje nie są potwierdzone w jakikolwiek sposób. Część z prezentowanych rewelacji (np. marka Xperia zamiast Playstation) wydają się mocno nieprawdopodobne. Bardzo złą informacją jest brak kompatybilności z grami znanymi z PSP, a to dlatego, że jak do tej pory w Android Market nie ma zbyt wielu gier, które mogłyby w pełni wykorzystać potencjał tego urządzenia, szczerzę wątpię, aby Sony do lutego zdążył przekonać producentów gier do zaangażowania ten projekt. 
źródło: phandroid.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz