ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google material design

[Film] Zobacz, jak Material Design może być pomysłowo wykorzystany w aplikacjach

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Material Design to znana i lubiana stylistyka rozwijana przez Google’a, która ma jedno zadanie: ujednolicić wygląd aplikacji, które spotkać można w sklepie Google Play. Dzięki stosowaniu gotowych elementów zadanie programistów jest znacznie ułatwione, a użytkownicy nie muszą uczyć się obsługi każdego programu od nowa. Jakiś czas temu Material Design został gruntownie odświeżony. W dzisiejszym artykule prezentuję Wam film, który w świetny sposób zaprezentuje Wam wykorzystanie stylistyki Google’a w wielu aplikacjach.

Jak wykorzystać stylistykę Material Design w aplikacji? Ten film może Was zainspirować

Stylistyka Material Design jest uniwersalna, zatem z podobnego designu korzystać może komunikator, jak również aplikacja z mapami. Poniższy film w interesujący sposób przedstawia Wam różnorodność opcji – warto się z nim zapoznać!

Zobacz także: Ile będzie kosztować Samsung Galaxy Note9?

Jak możecie zobaczyć, stylistyka Material Design wykorzystywana może być na naprawdę wiele sposobów, które prezentują się wyśmienicie – wszystko zależy od Waszej wyobraźni. Warto pamiętać, że nie jest to oficjalny materiał wideo przygotowany przez Google’a, choć przy jego tworzeniu pomagało bardzo wiele osób pracujących w siedzibie giganta z Mountain View. Dajcie znać, czy powyższy materiał wideo był dla Was ciekawym znaleziskiem!

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy