NexusS2

Plotki o następcy Nexusa One krążą po internecie już od kilku miesięcy. Co więcej, według niektórych źródeł Nexus S miał już zostać wydany z jednordzeniowym procesorem na początku listopada, ale został wycofany, jako „za mało innowacyjny”. Samsung miał więc wyposażyć nowy model w 1GHz dwurdzeniowy procesor, prawdopodobnie Samsung Orion (Cortex A9). Nowy procesor ma być aż 5 razy szybszy w grafice od, już jednego z lepszych na rynku, Hummingbirda.  
Oprócz nowości o procesorze wiadomo już, że nowy Nexus ma mieć nowy, wklęsły, 4″ ekran Super – AMOLED. Czemu nadano mu taki kształt dowiemy się pewnie w momencie wydania nowego telefonu, na razie jednak wygięty ekran widać na zdjęciach.
Ponadto szybkość telefonu od Samsunga pozwoli mu na nagrywanie i odtwarzanie filmów w Full HD (1080p). Reszta specyfikacji ma być podobna do tych z Galaxy S, nowy Nexus będzie więc wyposażony w kamerkę VGA do wideorozmów jak i 5 megapixelowy aparat z tyłu. Dodatkami będą: brakujący w Galaxy S flash do aparatu i 2GB pamięci wewnętrznej na aplikacje.
Jedną z najważniejszych zalet nowego Nexusa będzie fakt, że zostanie wydany jako pierwszy telefon z Gingerbreadem na pokładzie. Użytkownikom xda-developers.com udało się zdobyć kilka zdjęć (co prawda rozmytych) nowego Nexusa, na których widać interfejs Gingerbreada. Można na nich zauważyć subtelne ale ważne zmiany w GUI (graphical user interface – interfejsie graficznym) systemu. Jedną z dodatkowych usług w Gingerbreadzie będzie obsługa zbliżeniowych chipów NFC do niewielkich opłat (u nas znanych z kart PayPass od Mastercarda, którymi można płacić bez podania PINu do 50 złotych, np. w McDonaldzie).
Data wydania nowego Nexusa nie jest jeszcze znana, ale spekuluje się, że coś nowego możemy dowiedzieć się 6 Grudnia, kiedy to Andy Rubin otwiera konferencję „D: Dive Into Mobile”.

nexussginger
nexuswklesly

 

nexussgingerbread
nexussgingerbread2

Źródło: briefmobile.com, xda-developers.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Maciej Rebajn