Android43GPe

Zaledwie kilka dni temu zaprezentowana światu została najnowsze wersja systemu Android oznaczona symbolem 4.3. Mimo, że proces aktualizacyjny jeszcze w pełni nie zakończył się na urządzeniach z referencyjnej linii Nexus, to nowa wersja oprogramowania dostępna jest już także dla smartfonów Google Play Edition.

Najnowsza paczka aktualizacyjna dostarcza do smartfonów HTC One oraz Samsunga Galaxy S4 ze Sklepu Google Play oprogramowanie w wersji 4.3 oznaczonej jako JWR66V. Nowa wersja oprogramowania oprócz wielu poprawek wydajnościowych, większość zapowiedzianych przez Google nowości, w skład których wchodzi dialer T9, dostęp aplikacji zewnętrznych do rozszerzonych powiadomień, a także wsparcie dla OpenGL 3.0 oraz Bluetooth Low Energy. W przypadku tajwańskiego flagowca programiści naprawili problemy z działaniem podczerwieni, zaś aktualizacja dla Galaxy S4 przyniosła dodatkowo opcję tetheringu za pomocą Bluetooth’a.

Wydaje się nam, że jest to dość niespodziewana informacja, gdyż Google przy okazji premiery pierwszego smartfona z rodziny Google Play poinformowało, że to nie oni będą odpowiedzialni za dostarczanie aktualizacji, lecz sami producenci.

źródło: phonearena.com
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Czerwiec