Szukając telefonu na wskroś oryginalnego, nie można patrzeć na znanych producentów. W takich wypadkach najlepiej rozglądać się na różnych portalach crowdfundingowych pokroju Kickstartera czy też Indiegogo. Na nich możemy znaleźć takie perełki, jak chociażby Light Phone 2. Z racji, że pojawia się cyferka, to z pewnością powstał wcześniej oryginalny model. Logika na 5+. Jednak czym charakteryzuje się ten telefon? Przede wszystkim tym, że służy tylko do dzwonienia. Co prawda następca idzie o krok dalej, ale zacznijmy od początku.

Light Phone miał jeden cel – przypomnieć, czym były telefony komórkowe u korzeni…

… ale w nowoczesnej formie, czyli z wykorzystaniem nowych technologii. Light Phone został zaprezentowany na Kickstarterze w maju 2015 roku. Po odnotowaniu sukcesu, w lutym zeszłego roku rozpoczęto wysyłkę telefonu dla pierwszych odbiorców.

Jednak przyszedł czas na drugą odsłonę. Pierwsza potrafiła tylko dzwonić i obsługiwać wiadomości SMS. Kolejna stawa już na zdecydowanie więcej, co poniekąd kłóci się z wizją Light Phone, ale być może Wam przypadnie do gustu.

Light Phone 2 to już smartfon z Androidem

Tak, tak, specyfikacja zdecydowanie się rozwinęła. Oto Light Phone 2 na papierze:

  • wyświetlacz E-Ink
  • układ Snapdragon Wear 2100
  • 1 GB RAM (DDR3)
  • 8 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika (eMMC)
  • akumulator o pojemności 500 mAh (5 dni standby, kilka godzin rozmów)
  • moduł GPS, WiFi, LTE, USB-C
  • LightOS – modyfikowany Android
  • wymiary: 91 x 55 x 5,6-7,5 mm
  • waga: około 80 g

To przerośnięty zegarek, ale podstawowa funkcjonalność wciąż ma się sprowadzać do rozmów i wiadomości. Do tego dojdą chociażby alarmy i automatyczne odpowiedzi, choć plany są większe:

light phone 2 kickstarter

Nie zaskoczę Was, jak napiszę, że autorzy już zebrali oczekiwaną sumę? Tak naprawdę do wyboru był tylko jeden próg – za 300 dolarów przedsprzedaż Light Phone 2. Docelowo ma kosztować 400 dolarów. Autorzy – w momencie pisania tekstu – zebrali niemalże 1,5 miliona dolarów, co stanowi 616% ich zakładanego budżetu. To robi wrażenie.

Zobacz też: Co zrobić, gdy zapomnisz kodu blokady na iOS?

Autorzy planują rozpocząć wysyłkę Light Phone 2 w kwietniu 2019 roku. Czy projekt idzie w dobrą stronę? Teoretycznie tak, aczkolwiek z prostego urządzenia tworzy się prawdziwy smartfon, którego możliwości zostały uduszone.

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.