ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iPhone X wnętrze

Apple się wkurzy. Wyciekły filmy ukazujące jak naprawiać iPhone’y!

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Apple przez długie lata robiło wszystko, by proces serwisowania iPhone’ów pozostał znany tylko nielicznym. Jednak jak to zwykle bywa, wszystko się kiedyś kończy. Tym razem Apple ostro się wkurzy, bowiem do sieci wyciekły nagrania ukazujące jak naprawiać poszczególne elementy w iPhone’ach.

Jak naprawić iPhone’a? Teraz już wiesz

Wspomniane filmiki na YouTube wrzucił niejaki Arman Haji, który twierdzi, że pierwotnie znalazł je na Twitterze. Wszystkie nagrania wyglądają jak najbardziej autentycznie – rozpoczyna je logo Apple, ukazane są tam części zamienne i sposoby naprawy poszczególnych usterek, a na dodatek prowadzi je osoba, która wydaje się mieć pojęcie o tym, o czym mówi. Zobaczcie sami:

To tylko dwa z 11 filmików. Wszystkie z nich możecie obejrzeć na kanale YouTube użytkownika Arman Haji. Narzędzia, które można zauważyć w filmach są produkowane specjalnie przez Apple na potrzeby napraw, a prowadzący odnosi się do dokumentacji technicznej i testów diagnostycznych. Co prawda autentyczność nagrań nie została jeszcze potwierdzona lub zdementowana przez samo Apple, aczkolwiek popularny portal Motherboard twierdzi (powołując się na dwa niezależne źródła), że materiały te są prawdziwe.

Zobacz także: Dzieci składają iPhone’y za 70 centów na godzinę. Zobacz jak wygląda katorżnicza praca w Foxconnie!

Dzięki tym filmikom można bez większych problemów samodzielnie naprawić lub wymienić mniej skomplikowane elementy urządzeń z logo nadgryzionego jabłka. Apple z pewnością się wkurzy, a na dodatek straci nieco pieniędzy. Jeśli omawiane filmiki w najbliższym czasie znikną z sieci, to będzie to swojego rodzaju potwierdzenie, że były autentyczne.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy