android-finder

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Do tej pory, aby chociaż odrobinę zabezpieczyć się w przypadku kradzieży mogliśmy zainstalować ze Sklepu Play jedną z wielu aplikacji pozwalających na zlokalizowanie i zdalny dostęp do danych smartfona. Dziś nadszedł moment, w którym to Google nareszcie zapowiedziało oficjalną usługę.

Narzędzie o nazwie Android Device Manager, będzie niczym innym jak dziesiątki lokalizatorów dostępnych w Sklepie Play. Dzięki tej usłudze za pomocą naszego konta Google będziemy mogli zlokalizować pozycję naszego smartfona, w przypadku zawieruszenia w domu uruchomić dzwonek z największym możliwym poziomem głośności oraz oczywiście wykasować zdalnie wszystkie nasze dane, jeśli nie będziemy w stanie go odzyskać.

Aplikacja zostanie udostępniona już w tym miesiącu na wszystkie urządzenia z systemem Android od wersji 2.2. Czy ktoś z Was również ma ochotę krzyknąć „wreszcie!”?

źródło: oficjalny blog Androida
Krzysztof Czerwiec