Smartfony HTC cieszą się na naszym rynku dużą popularnością. W portfolio firmy znajdziemy wiele różnych modeli dostosowanych do potrzeb różnych użytkowników. Postanowiliśmy sprawdzić, gdzie można kupić je najtaniej.

HTC Desire HD w ofercie Play [cennik]

W ofercie sklepów z elektroniką znajdziemy wiele komórek HTC, wliczając w to nawet starsze modele. W naszym przeglądzie skupiliśmy się na sprawdzeniu cen tylko kilku najpopularniejszych dziś smartfonów tajwańskiej firmy. Wcześniej pisaliśmy o tym, gdzie można kupić najnowsze komórki HTC z systemem Windows Phone 7 oraz zaprezentowane niedawno modele, takie jak Desire HD oraz Desire. Teraz czas przypatrzeć się kilku nieco starszym urządzeniom.

HTC HD2
 HTC HD2

Na początek postanowiliśmy przyjrzeć się cenom HTC HD2. Model ten był pierwszą komórką z ekranem pojemnościowym, która oparta została na platformie Windows Mobile. Sprzęt wyposażony jest w wielki ekran o przekątnej 4,3 cala i procesor Snapdragon o taktowaniu 1 GHz.

Za HTC HD2 w internetowym sklepie Euro RTV AGD trzeba zapłacić 1699 złotych. Nieco gorzej jest w Mix Electronics – tu HD2 kosztuje aż 1849 złotych. Znacznie bardziej opłaca się kupować za pośrednictwem mniejszych sklepów internetowych. Jeśli szukamy nowego HD2 w rozsądnej cenie, można udać się na przykład do MediaPlaneta.pl – HD2 kosztuje 1548 złotych i 99 groszy.

HTC Desire
HTC Desire

Tajwański producent zaprezentował Desire w lutym bieżącego roku. Komórka szybko zdobyła dużą popularność. Model wyposażony jest między innymi w procesor Snapdraon o taktowaniu 1 GHz, pojemnościowy ekran o przekątnej 3,7 cala oraz 576 MB pamięci RAM. Gdzie najlepiej go kupić?

Promocję na HTC Desire prowadzi właśnie białostocki sklep Media Markt. Za komórkę trzeba tam zapłacić 1599 złotych. To cena nieco niższa niż ta oferowana przez internetowy RTV Euro AGD (za Desire z ekranem Super LCD w wersji czarnej płacimy 1649 złotych, a w wersji białej 1799 zł) i przez Mix Electronics, w którym Desire wyceniany jest na 1610 złotych. Różnice w cenie między dużymi sklepami a niewielkimi sklepami internetowymi w wypadku HTC Desire nie są zbyt wielkie. Na Ceneo ceny Desire zaczynają się od 1584 złotych i 99 groszy.

HTC HD mini
HTC HD mini

Nieco uboższą wersję HD2 wyposażono między innymi w ekran o przekątnej 3,2 cala, procesor o taktowaniu 600 MHz oraz interfejs HTC Sense. Niewielki telefon tajwańskiego HTC promowany jest obecnie przez łódzki oddział sieci sklepów Saturn. Finansowo musimy przygotować się na 1100 złotych. Niestety, promocja w Saturnie jest promocją tylko z nazwy. Za HD mini w RTV Euro AGD płacimy 999 złotych, czyli tyle samo, ile w Mix Electronics (w Mix dostaniemy również nawigację Sygnic Region GPS).

W mniejszych sklepach internetowych ceny HD mini zaczynają się od 993 złotych i 59 groszy.

HTC Wildfire
HTC Wildfire

Kolejny smartfon HTC oparty na Androidzie. Model wyposażony został w 3,2-calowy, pojemnościowy ekran TFT, pracujący w rozdzielczości o rozdzielczości QVGA (320 x 480), procesor Qualcomm MSM7225 o taktowaniu 528MHz oraz 384MB pamięci RAM. Gdzie najlepiej go kupić?

Za Wildfire w Mix Electronics płacimy 999 zł (w wersji białej) i o 10 złotych mniej za model w ciemnej obudowie. W internetowym RTV Euro AGD komórka również kosztuje 999 złotych, jednak tu możemy zakupić również model z czerwoną obudową. Poszukując Wildfire, znacznie lepiej znaleźć go za pośrednictwem porównywarek internetowych. Ceny modelu rozpoczynają się w mniejszych sklepach już od 769 złotych.

HTC Legend
HTC Legend

HTC Legend, uważany za następce Hero, wyposażony jest w ekran AMOLED o przekątnej 3,2 cala, aparat 5 Mpix oraz procesor Qualcomma o taktowaniu 600 MHz. Gdzie najlepiej go kupić?

W Mix Electronics prowadzona jest obecnie promocja na Legenda. Komórka kosztuje tu 1499 złotych. Tyle samo zapłacimy za białą wersję Legenda w sklepie RTV Euro AGD. Niestety, wybór czarnej obudowy wiąże sięz dopłatą 200 złotych. Ceny Legenda w mniejszych sklepach internetowych nie powalają. Najmniej za model zapłacimy w sklepie MediaPlaneta.pl, jednak cena 1487 złotych i 99 groszy nie jest wcale oszałamiająco niska.

Wpis gościnny z bloghtc.pl 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).