android-jelly-bean_11

Lipiec już za nami. Przyszedł więc czas na kolejną porcję statystyk od giganta z Mountain View dotyczących fragmentacji mobilnego systemu z zielonym robocikiem, na których miło zobaczyć, że przestarzały Gingerbread jest zainstalowany na coraz mniejszej liczbie urządzeń.

Jak widać na statystykach poniżej liczba urządzeń z Androidem Jelly Bean cały czas rośnie. Chociaż tylko 6,5% sprzętu działa pod kontrolą wersji 4.2.2, to oprogramowanie oznaczone symbolem 4.1 (34%) przeskoczyło przestarzałego Gingerbread’a (33%) i stało się najpopularniejszą wersją systemu zainstalowaną na smartfonach i tabletach z Androidem. Ice Cream Sandwitch nadal trzyma się poziomu 23% z nieznacznym wzrostem w ostatnim miesiącu. Wszystkie kompilacje poniżej numerka 2.3 nie sięgają nawet 4% i wraz z biegiem czasu nadal będą maleć.

plat

Ilość aktualizowanych urządzeń stale więc rośnie, jednak przypominamy, że w zestawieniu brane są pod uwagę jedynie te, które w przeciągu ostatniego miesiąca miały dostęp do Sklepu Play.  Dodatkowo ubiegłotygodniowa premiera Jelly Bean 4.3 wprowadzi kolejne zamieszanie w statystykach w przyszłym miesiącu i znów przetasuje procentowy udział poszczególnych wersji systemu z zielonym robotem w rynku.

źródło: phonearena.com

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Czerwiec