Jelly Bean już na ponad 40% urządzeń z Androidem

Newsy

android-jelly-bean_11

Lipiec już za nami. Przyszedł więc czas na kolejną porcję statystyk od giganta z Mountain View dotyczących fragmentacji mobilnego systemu z zielonym robocikiem, na których miło zobaczyć, że przestarzały Gingerbread jest zainstalowany na coraz mniejszej liczbie urządzeń.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Jak widać na statystykach poniżej liczba urządzeń z Androidem Jelly Bean cały czas rośnie. Chociaż tylko 6,5% sprzętu działa pod kontrolą wersji 4.2.2, to oprogramowanie oznaczone symbolem 4.1 (34%) przeskoczyło przestarzałego Gingerbread’a (33%) i stało się najpopularniejszą wersją systemu zainstalowaną na smartfonach i tabletach z Androidem. Ice Cream Sandwitch nadal trzyma się poziomu 23% z nieznacznym wzrostem w ostatnim miesiącu. Wszystkie kompilacje poniżej numerka 2.3 nie sięgają nawet 4% i wraz z biegiem czasu nadal będą maleć.

plat

Ilość aktualizowanych urządzeń stale więc rośnie, jednak przypominamy, że w zestawieniu brane są pod uwagę jedynie te, które w przeciągu ostatniego miesiąca miały dostęp do Sklepu Play.  Dodatkowo ubiegłotygodniowa premiera Jelly Bean 4.3 wprowadzi kolejne zamieszanie w statystykach w przyszłym miesiącu i znów przetasuje procentowy udział poszczególnych wersji systemu z zielonym robotem w rynku.

źródło: phonearena.com

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x