Aktualizacja do 4.3 jednak nie taka wspaniała dla użytkowników Nexusa 4?

Krzysztof Czerwiec Newsy 2013-08-02

nexus-4-1-620x465

Od dnia premiery Androida 4.3 minęło już kilka dni, a do tej pory nie wszyscy użytkownicy Nexusa 4 otrzymali możliwość zaktualizowania systemu do najnowszej wersji. Spowodowane jest to polityką Google’a o stopniowym udostępnianiu oprogramowania, pozwalającą na identyfikację błędów. Problem w tym, że według wielu, którzy zaktualizowali system powoduje ona masę kolejnych kłopotów.

Oficjalne forum Google’a pęka w szwach od użytkowników opisujących konsekwencje aktualizacji swoich Nexusów 4. Wśród mnóstwa ilości postów można znaleźć wypowiedzi opisujące problemy z odpowiedzią telefonu na dotyk, zwolnieniem działania, zniknięciem poszczególnych aplikacji, zwiększonym przegrzewaniem się smartfona czy nawet problemami z działaniem multitouch’a. Nie brakuje również przypadków z tzw. bootloopem, czyli pozostaniem telefonu na animacji ładowania systemu.

Rozwiązaniem dla tych wszystkich problemów jest tylko i wyłącznie wykonanie twardego resetu, co pozwoli przywrócić telefon do stanu fabrycznego. Szczerze mówiąc, informacja ta nieco nas zaskoczyła w redakcji, gdyż wszyscy przeszliśmy proces uaktualnienia oprogramowania bez żadnych problemów, a smartfon zaczął pracować jeszcze płynniej. Jak  wyglądało to u Was?

źródło: slashgear.com • burczynski82

  u mnie przestaly dzialac przyciski ekranowe funkcyjne, reszta ekranu dziala, dzwonilem do google, przeszedlem procedure recovery, wipe, hard resetu i dalej to samo, nowy telefon od google juz jedzie -chociaz tyle dobrego

 • Logitech14

  U mnie wszystko ładnie śmiga. Nie wiem w czym problem. Telefon działa jeszcze płynniej, mniej błędów, dużo usprawnień. Mi poszło bez czyszczenia framwork’a.

 • Marc_B.

  Aktualizacja ogólnie bez żadnych problemów. Poszło sposobem z wyczyszczeniem google framework coś tam 🙂 za pierwszym razem.

 • isaak

  Aktualizacja ok ale coś spaprali z wifi które teraz się wiesza i przerywa transmisję 🙁

 • adam458

  Ja również nie zauważyłem żadnych problemów z działaniem systemu, fakt może mocniej się grzeje co nawet zauważyłem korzystając z YT, ale nie stanowi to większego problemu. Aktualizację wymusiłem czyszcząc proces framework

 • grochu

  Ja jestem bardzo zadowolony z aktualizacji. Mam wrażenie, że system chodzi płynniej a do tego, może to tylko subiektywne odczucie, wydaje mi się, że żre mniej baterii. Wczoraj cały dzień w robocie grałem a pod wieczór rozładowany był tylko w połowie:)

 • Tumelar

  U mnie nie ma żadnych błędów, wszystko chodzi płynnie, aktualizacje dostałem dopiero po wyczyszczeniu Google Framework „cośtamjeszcze”.apk

 • ms87

  Faktycznie może telefon działa szybciej, a wybieranie numeru z książki telefonicznej dzięki dynamicznemu wyszukiwaniu jest bardzo wygodne. Jedyny problem jaki dostrzegłem, to reboot telefonu po około 10-20 minutach rozmowy. Najciekawsze jest to, że po takim restarcie można później rozmawiać choćby 2h, ale pierwszy raz obowiązkowo musi się zresetować. Jest to dość irytujące :/

  • qmisiek440

   a nie lepiej walnąć factory reset a dane przywrócić jakaś apką , ja tak zawsze robię i nie mam problemów

  • LosKamilos

   Mam dokładnie te same problemy. Obecnie brak możliwości wykonania resetu, ale przekonamy się niebawem jak to będzie!

 • long_r

  u mnie po aktualizacji czesto wywala blad: „aplikacja przestala dzialac” gdy po prostu zamykam apkex