ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

NaviExpert pobrane już ponad 100 tys. razy ze Sklepu Play

Autor: Krzysztof Czerwiec Kategoria: Aplikacje

Rynek nawigacji dostępnych na Androida przez pewien czas nie należał do najbogatszych. Ostatnie miesiące wyglądają jednak zupełnie inaczej, między innymi za sprawą naszej rodzimej aplikacji NaviExpert, która przekroczyła już ponad 100 tys. pobrań w Sklepie Play.

NaviExpert to propozycja rodzimej firmy o tej samej nazwie, oferująca nawigację na telefony komórkowe z funkcją omijania korków i ostrzeżeniami CB. NaviExpert świętuje niejako mały sukces, gdyż ich aplikacja została pobrana z Google Play ponad 100 tysięcy razy w przeciągu zaledwie 8 miesięcy. W tym czasie znalazła się ona również w dziesiątce najbardziej dochodowych aplikacji w sklepie z aplikacjami dla Androida.

Program jest udostępniony w modelu try&buy, który pozwala na bezpłatne testowanie aplikacji zanim użytkownik podejmie decyzję o zakupie, być może to pozwoliło odnieść duży sukces tej aplikacji. Po pierwszych czterech miesiącach aplikację pobrało 50 tysięcy użytkowników i do lipca tendencja ta się utrzymała. Dynamika pobrań NaviExpert z Google Play po 8 miesiącach od debiutu utrzymuje stały trend.

Prawdopodobnie za dużym zainteresowaniem nawigacją NaviExpert w Google Play stoi fakt, że Android jest w Polsce wciąż najpopularniejszym systemem operacyjnym. Dla porównania w App Store, w którym NaviExpert również zadebiutował w grudniu, liczba pobrań aplikacji stanowi jedną czwartą tych, z Google Play.

źródło: NaviExpert

Sprawdź najnowsze wpisy