whatsapp-nowa-aktualizacja-obrazy

WhatsApp już wkrótce ostrzeże Was przed wiadomościami z podejrzanymi linkami

Newsy

WhatsApp to niezwykle popularny komunikator, który ze sklepu Google Play pobrany został już ponad miliard razy. Aktualnie nad usługą pieczę sprawuje Facebook, nic więc dziwnego, że ten internetowy gigant wciąż wprowadza do programu nowe funkcje, które mają zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników. Już wkrótce w WhatsAppie pojawi się system, który zabezpieczy użytkowników przed oszustwami. 

WhatsApp ostrzeże użytkowników przed niebezpiecznymi linkami w wiadomościach

W najnowszej aktualizacji WhatsApp będzie automatycznie ostrzegał użytkowników przed linkami, które wyglądają łudząco podobnie do nazw popularnych stron internetowych. Cyberprzestępcy bardzo często korzystają ze znaków, które od zwyczajnych liter różnią się niewielkimi szczegółami – w ten sposób mogą oni nakłonić daną osobę do wejścia na niebezpieczną stronę, której wygląd może być podrobiony. W ten sposób hakerzy mogą wykradać dane dostępu użytkowników do wielu różnych serwisów, takich jak np. sam WhatsApp. To, jak przykładowa próba phishingu wygląda w praktyce, możecie zobaczyć na poniższym zrzucie ekranu.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

whatsapp linki ostrzeżenie

Zobacz też: Świetny AdBlock dla Samsungów już wkrótce odejdzie w niepamięć. 

Jak możecie zauważyć, dziwny link, który różni się literką „w” przez system zabezpieczeń natychmiastowo oznaczony zostaje jako „podejrzany”. Według mnie jest to świetny sposób ostrzegania użytkowników przed przypadkową utratą danych logowania – nawet najbardziej ostrożni spośród nas mogą przecież nie zauważyć kropki pod daną literką (jeśli mam być szczery, to początkowo pomyliłem ją z pyłem na monitorze).

Źródło: WhatsApp


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x