WhatsApp to niezwykle popularny komunikator, który ze sklepu Google Play pobrany został już ponad miliard razy. Aktualnie nad usługą pieczę sprawuje Facebook, nic więc dziwnego, że ten internetowy gigant wciąż wprowadza do programu nowe funkcje, które mają zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników. Już wkrótce w WhatsAppie pojawi się system, który zabezpieczy użytkowników przed oszustwami. 

WhatsApp ostrzeże użytkowników przed niebezpiecznymi linkami w wiadomościach

W najnowszej aktualizacji WhatsApp będzie automatycznie ostrzegał użytkowników przed linkami, które wyglądają łudząco podobnie do nazw popularnych stron internetowych. Cyberprzestępcy bardzo często korzystają ze znaków, które od zwyczajnych liter różnią się niewielkimi szczegółami – w ten sposób mogą oni nakłonić daną osobę do wejścia na niebezpieczną stronę, której wygląd może być podrobiony. W ten sposób hakerzy mogą wykradać dane dostępu użytkowników do wielu różnych serwisów, takich jak np. sam WhatsApp. To, jak przykładowa próba phishingu wygląda w praktyce, możecie zobaczyć na poniższym zrzucie ekranu.

whatsapp linki ostrzeżenie

Zobacz też: Świetny AdBlock dla Samsungów już wkrótce odejdzie w niepamięć. 

Jak możecie zauważyć, dziwny link, który różni się literką „w” przez system zabezpieczeń natychmiastowo oznaczony zostaje jako „podejrzany”. Według mnie jest to świetny sposób ostrzegania użytkowników przed przypadkową utratą danych logowania – nawet najbardziej ostrożni spośród nas mogą przecież nie zauważyć kropki pod daną literką (jeśli mam być szczery, to początkowo pomyliłem ją z pyłem na monitorze).

Źródło: WhatsApp

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.