Android-vs-Apple-fot.-talkandroidphones.com-118540 Samsung i Apple obecnie przodują we wszystkich rankingach dotyczących telefonów, nie dziwi więc pierwszych pięć pozycji w ankiecie dotyczącej zadowolenia klientów przeprowadzonej w USA. Pokazuje ona w jasny sposób, które dwie firmy przodują obecnie na rynku smartfonów. Wyniki te (zamieniając czasem pozycjami pierwsze 3-4 miejsca) możemy spokojnie przełożyć na każdy z najpopularniejszych europejskich rynków.

Na pierwszym miejscu znalazły się ex aequo Samsung Galaxy S3 i Galaxy Note 2, wyprzedzając nieznacznie iPhone’a 5 i iPhone’a 4S. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze dwa urządzenia wspomnianych wcześniej firm: Galaxy S2 i iPhone 4. ACSI-Benchmarks-for-Smartphone-Brands-2013-American-Customer-Satisfaction-Inde-39-000647-645x429Co ciekawe, w podobnym badaniu w Korei Południowej, a więc miejscu gdzie teoretycznie powinien dominować Samsung, pierwsze miejsce zajął iPhone 5.

W rankingach zabrakło Galaxy S4, który w sklepach pojawił się po zakończeniu badań.

A wy jak oceniacie poziom zadowolenia ze swoich urządzeń? Posiadacze S3 też oceniają swój sprzęt aż tak wysoko? Ja ze swojej strony jestem z „es trójki” bardzo zadowolony.

źródło: androidauthority.com
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Gadzina

Student WSB-NLU w Nowym Sączu. Zafascynowany sportem, esportem i rynkiem mobilnym. Poza tym wielki fan thrillerów i S-F.