Google, Microsoft, Facebook i Twitter łączą siły – wiedz, że coś się dzieje

Łukasz Pająk Newsy 2018-07-22

Zapewne wielu z Was jest zarejestrowanych na wielu portalach – czy to społecznościowych czy to informacyjnych czy też po prostu w różnych usługach. W przypadku tych pierwszych potrafi irytować ciągłe przenoszenie danych, ale w sumie robi się to tylko raz, a nie codziennie. Teoretycznie, bo fani chociażby Instagrama mogą też dzielić się swoimi zdjęciami na Twitterze. Ciągłe przerzucanie fotografii potrafi być nużące. Nie mówiąc jeszcze o tym, gdybyśmy chcieli dołączyć do tego Google+. W tym miejscu pojawia się Data Transfer Project, nad którego opracowaniem usiedli Google, Microsoft, Facebook i Twitter.

Giganci łączą siły, powstaje Data Transfer Project

Jeśli tak ogromne firmy łączą się ze sobą, to na pewno powstanie coś wielkiego – nowy standard, który za kilka lat może odmienić Internet. Cel jest prosty – możliwość przenoszenia danych pomiędzy różnorakimi usługami, a to wszystko na licencji open-source. Google podaje za przykład pominięcie pobierania wszystkiego z jednego serwisu na komputer, aby później wgrywać to samo ponownie do Sieci. Tym sposobem transfer zdjęć, kontaktów, danych z kalendarza, harmonogramów czy też kontaktów ma być dostępne za sprawą otwartego kodu.

Zobacz też: Gorilla Glass 6 zaprezentowana!

Repozytorium z pracami można znaleźć na GitHubie, którego od niedawna właścicielem jest Microsoft. Póki co właśnie ta firma, jak i Google skupia się na rozwoju, aczkolwiek ewidentnie idą zmiany. Czyżby „Zaloguj się przez X” lada moment miało doczekać się drugiego wydania?

 

źródło: Business Insider, Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x