Samsung-Galaxy-A6-Plus

Nowe oznaczenia smartfonów Samsunga – czyżby pojawił się standard?

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Samsung nie może się zdecydować na jednolite oznaczenia swoich smartfonów. Zależnie od serii, trzeba spodziewać się innych standardów. W przypadku Galaxy S i Galaxy Note wciąż idziemy po kolei z numerami – z ewentualnymi sufiksami. Jednak Galaxy A, co zauważyłem w recenzji Galaxy A6+, ma już nowy tryb. Galaxy J? Znowu odmienny sposób na oznaczenia. Dodajmy jeszcze do tego Galaxy On, Galaxy C i nie dojdziemy do jednolitości.

Oczywiście dzisiaj Samsung ma niesamowicie proste nazewnictwo w porównaniu do tego, co było jeszcze kilka lat temu. Wtedy dominowały przede wszystkim przyrostki, które za każdym razem miały inne znaczenia. Dzisiaj też się pojawiają, ale zdecydowanie rzadziej i w zdecydowanie prostszej formie. Jednak idzie kolejna zmiana.

Samsung Galaxy A – oznaczenia z podwójną numeracją

samsung galaxy a oznaczenia

Dotychczas Koreańczycy stosowali takie same numery z Galaxy A3, Galaxy A5 i Galaxy A7 na czele. Samsung dodawał do tego rocznik i identycznie sytuacja wygląda z serią Galaxy J. Jednak „A” poszła w tym roku w swoją stronę. Za rok, a właściwie pod koniec tego, może być już zupełnie inaczej. Firma właśnie zarejestrowała kolejne znaki towarowe:

  • A10
  • A30
  • A50
  • A70
  • A90

Podwójne numery. W jakim celu? Rozwiązań jest wiele. Jedna z hipotez – co rok będą dodawane jedności. Druga – rozdrobnienie do n-tego poziomu.

Zobacz też: Nowy sklep Xiaomi we Wrocławiu – oto promocje.

Tak, spodziewajmy się kolejnych zmian, aczkolwiek zwróćmy też uwagę na to, że Samsung nie wspomniał o marce Galaxy. Choć warto pamiętać o tym, że na ten znak Koreańczycy nie muszą już uzyskiwać żadnych „zastrzeżeń”. W końcu Galaxy A30 i Galaxy A50 już się przewijało w Sieci.

źródło: GSMArena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy