cm10logo

Jedną z największych zalet sięgania po zmodyfikowane oprogramowanie, takie jak CyanogenMod, jest szeroka liczba wprowadzanych usprawnień, która zwiększa użyteczność naszych urządzeń. Do najnowszych rozwiązań przedstawionych przez ekipę stojącą za tym najpopularniejszym custom ROM-em należy Focal, czyli ulepszona aplikacja aparatu.

Powiedzmy sobie szczerze, że w aparat nigdy nie był miejscem, w którym czysty Android błyszczał, a domyślna aplikacja bywa momentami niezbyt wygodna w użytkowaniu i oferuje ograniczoną ilość opcji i funkcji. CyanogenMod postanowił to zmienić, w znaczący sposób modyfikując domyślne oprogramowanie odpowiadające za aparat w systemie.

nexusae0_Screenshot_2013-07-25-14-01-48_thumb

Focal został utrzymany w stylistyce Holo pasującej do czystego Androida, lecz oferuje ciekawszy interfejs użytkownika. Składają się na niego widżety, w których pogrupowano poszczególne opcje aparatu, jak na przykład ustawienia ISO, balansu bielu, czy też różnych filtrów. Możemy dowolnie zmieniać ich kolejność, a także usuwać te, które są dla nas nieprzydatne. Focal umożliwia wykonywanie zwykłych zdjęć, klasycznych panoram, a także sferycznych panoram.

nexusae0_Screenshot_2013-07-25-14-02-22_thumb

Aplikacja posiada otwarty kod źródłowy i wciąż znajduje się w fazie rozwoju, a ekipa CM planuje dodać do niej jeszcze sporo dodatków, które mają jeszcze bardziej zwiększyć jej użyteczność. Całość zapowiada się ciekawie i wygląda na to, że niebawem CyanogenMod będzie się mógł pochwalić aplikacją aparatu z prawdziwego zdarzenia.

 

źródło: androidpolice.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski