KNOX na urządzeniach Samsunga jest zarówno przekleństwem, jak i błogosławieństwem. Z jednej strony ten system zabezpieczeń znacznie utrudnia życie użytkowników, którzy w systemie Android chcą wprowadzić pewne modyfikacje. Na KNOX-a można spojrzeć jednak również z innej perspektywy – odpowiednio wykorzystany staje się on bowiem potężnym narzędziem, które można dostosować do swoich potrzeb, np. w celu blokowania reklam. Niestety projekty „nadużywające” system zabezpieczeń Samsunga są stosunkowo szybko usuwane – taki los czeka też wkrótce niezwykle popularnego AdBlocka, program AdHell 3.

Zobacz też: Nowy procesor Huawei po raz pierwszy w smartfonie.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

To koniec AdHell 3 – popularnego AdBlocka dla Samsungów

Jeżeli na bieżąco czytacie wpisy pojawiające się na łamach naszej strony, to nazwa AdHell z pewnością nie jest Wam obca. Niestety trzecia odsłona tego świetnego programu już wkrótce zakończy życie śmiercią tragiczną. Z twórcą aplikacji skontaktowali się już prawnicy Samsunga, którzy nakazali mu usunięcie narzędzia z repozytorium GitLab (co ciekawe głównym powodem problemów związanych z programem jest opcja wyłączania pakietów, np. Bixby). FusionJack oczywiście broni swojego dzieła, ale w starciu z działem prawnym nie ma najmniejszych szans – usunięcie programu AdHell 3 to tylko i wyłącznie kwestia czasu. Z tego powodu, jeśli jeszcze chcecie skorzystać z tego AdBlocka, zalecam Wam jak najszybsze pobranie aplikacji. Link do narzędzie znajdziecie poniżej.

Pobierz:

Jeżeli nie zdążyliście pobrać programu przed jego usunięciem, to skontaktujcie się ze mną. Być może coś razem zdziałamy. 

Źródło: GitLab @FusionJack

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.