ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
huawei mate 20 koncept wizja design

W którą stronę pójdzie design Huawei?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

W tym roku rządzi notch, czyli wycięcie w wyświetlaczu. Naprawdę niewiele firm nie zdecydowało się na ten ruch. Mimo że nie wszystkim takie rozwiązanie się podoba, to niewątpliwie się sprzedaje, a w końcu to się liczy. Świetne wyniki notuje między innymi Huawei oraz Honor, których czołowe smartfony mają „nieforemny” ekran. Jednak Chińczycy chcą zmian, co też zostało dostrzeżone przez koreańskie media. W takim razie – czy design Huawei zmieni się na lepsze? Honor niewątpliwie wtedy pójdzie tą samą drogą.

Design Huawei to przede wszystkim kolorystyka

design huawei prototyp szkic

O ile różnorakie barwy, zmieniające się zależnie od światła, mogą się podobać, to wycięcie w wyświetlaczu możemy uznać za efekt przejściowy w stronę w pełni bezramkowych modeli. Do nich dąży Huawei, co ma udowadniać powyższa grafika. Co prawda nie poznaliśmy w tym roku żadnego smartfona firmy, który stawiałby na notch i czytnik linii papilarnych w ekranie, ale poczekajmy na serię Mate 20. Poszczególne cechy już pojawiły się na rynku – wycięcie zna każdy, a skaner w wyświetlaczu trafił do Huawei Mate RS Porsche Design. Kolejnym krokiem ma być przeniesienie wszelkich czujników i głośnika do rozmów na coraz cieńszą krawędź nad ekranem. Wycięcie pozostanie, ale wyłącznie dla aparatu.

Zobacz też: Infobar xv – takiego telefonu jeszcze nie widziałeś

Czy taka przyszłość jest atrakcyjna? W końcu poznaliśmy już kilka sposobów na wyeliminowanie wycięcia – patrz Oppo Find X i Vivo NEX S. Jednak niewątpliwie tańszym i potencjalnie trwalszym rozwiązaniem jest właśnie pomysł Huawei, więc być może właśnie patrzymy na szkic Huawei P30.

źródło: GSMArena, etnews

Sprawdź najnowsze wpisy